Skocz do zawartości
Forum

Co oznacza mój sen?


Gość k...u

Rekomendowane odpowiedzi

Sen był widziałem w nim Ciocię która jest z Miasta X i Wójka który jest z Miasta Y i dzieci i swoją Mamę która zmarła 2 miesiące temu. Siedziała na fotelu i ja mówię tak do Mamy gdzie będziemy spać. Mama mówi tak dzieci pójdą spać w moim pokoju. Ciocia z Miasta X położymy z Wójkim z Y a my w 3 osoby na sofie będziemy spać - i po tych słowach się obudziłem co ten sen może oznaczać ?

Odnośnik do komentarza
Gość Off On Ona

Zapewne nie oznacza nic. Co noc śnimy wiele razy, nie wszystko jednak pamiętamy. Jeśli wszystkie sny bralibyśmy pod lupę, to byłyby niezłe jaja. Osobiście nie wierzę w prorocze sny i tego typu bzdety. Jak ktoś mocno chce, to potem wiąże pewne fakty ze snów, ale myślę, że zazwyczaj jest to czysty przypadek, lub dorabianie ideologi na siłę.
Sny to nic innego jak coś w rodzaju abstrakcji na różne tematy o których myśleliśmy w ostatnim czasie. Mniej lub bardziej intensywne retrospekcje przemielone przez nasz wciąż aktywny mózg.

Odnośnik do komentarza

Ten sen wywarl na Tobie wrażenie, bo przyszła w nim do Ciebie Twoja nieżyjąca mama. Czesem jest tak, że zmarli nas odwiedzają, czasem długo nam się nie śnią i też nie wiemy czy to dobrze. Jak nam się snią to czasem we śnie jesteśmy pewni, że żyją a czasem snimy o nich a jednak wiemy, że to marzenia senne, bo przecież oni już nie żyją.

Moja szwagierka mówi, że jak podejmuje ważną decyzję życiową np. kupno mieszkania na kredyt, to jak jej się przyśni jej tata, to wie, że jej zamysł jest dobry i wszystko w tej kwestii się powiedzie.
Moja mamusia, która miała liczne rodzeństwo, zawsze mówila, że jak jej się sni jej mama, to na pewno coś złego się przytrafi w jej rodzinie. Mama jakby ją ostrzegała.Zawsze zastanawialam się czy to prawda, czy to zbieg okoliczności, bo przecież w tak licznej rodzinie zawsze jest jakaś szansa, ze u kogoś dobrze a u innego kłopoty.

Może jak dłużej poobserwujesz swoje sny i w nich mamę to też bedziesz miał teorię dlaczego przyszła do Ciebie we śnie. Lub nie zobaczysz żadnego związku, ale się ucieszysz, że choć we śnie ją zabaczyłeś.

Jak będziesz wierzył, że mama z nieba jakoś nad Tobą czuwa, to nie będziesz się jej bał w snach.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co przypisywać snom aż tak doniosłego znaczenia. Z doświadczenia nauczyłam się że sen po prostu odzwiercedla nasze myśli. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy że coś aż tak się zakorzeniło w naszej podświadomości i po jakimś czasie nam się to śni.
Mi np. często śniła się poprzednia praca i również przypisywałam do tego snu jakieś nadinterpretacje. Dziś widzę że po prostu za bardzo się nią przejmowałam a podświadomość już dbała o to żeby sen jak najbardziej się urzeczywistnił.
Twój sen, jak każdy inny, można interpretować na wiele sposobów. Mi się zdaje że po prostu czymś się bardzo przejmujesz i szukasz pomocy u swojej Mamy, czekasz aż da jakiś znak. Jednak to jest moja interpretacja i wcale nie musi być zgodna z prawdą. Sam siebieznasz najlepiej i to Ty najlepiej jesteś w stanie przetłumaczyć ten sen.

Odnośnik do komentarza

Nie dziwię się, że próbujesz doszukiwać się znaczenia snu, skoro pojawiła się w nim Twoja zmarła mama. Istnieją dwie koncepcje na temat treści marzeń sennych - jedna twierdzi, że sny odzwierciedlają nasze lęki, emocje, pragnienia, marzenia. Druga z kolei wnosi, że sny to "produkt uboczny" ciągłej aktywności naszego mózgu. Ty musisz sam zdecydować, która koncepcja jest Ci bliższa. Co prawda, istnieją senniki próbujące rozszyfrowywać znaczenie snów, ale ja byłabym sceptyczna wobec nich. Spróbuj sam zinterpretować, co ten sen dla Ciebie znaczy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...