Skocz do zawartości
Forum

Jak wyleczyć rozszczepienie?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje informacji jak wyleczyć rozszczepienie. Jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi to nieco wyjaśnię. Otóż często przypisuje skrajne atrybuty czynnościom i ludziom, jednostronne. Natomiast za parę dni lub godzin przypisuje przeważnie przeciwne, również często skrajne. Dodatkowo nawet jeśli przypomnę sobie jak myślałem te parę dni czy godzin temu o czymś lub o kimś to jest to pozbawione emocji. Tak jakbym przypominał sobie poprzedni stan mentalny ale z nałożeniem emocji z aktualnego stanu, co powoduje pozbawienie wartości wspomnienia i podtrzymanie skrajności.

Odnośnik do komentarza

Słowo "rozszczepienie", którego użyłeś, przywodzi na myśl rozszczepienie osobowości, niejednokrotnie (błędnie) identyfikowane ze schizofrenią. Czy masz postawioną jakąś diagnozę?

Z kolei opisana przez Ciebie "sytuacja", przypomina bardziej brak stałości emocjonalnej wobec pewnych osób, stanów czy rzeczy. Raz masz pozytywny stosunek do kogoś, by za jakiś czas (bez wyraźnych powodów) czuć do tej samej osoby emocje negatywne. Czy dobrze Cię zrozumiałam?

Odnośnik do komentarza

Mam zdiagnozowaną osobowość z pogranicza. Poza tym w szpitalu również dopisali mi zaburzenia schizotypowe. Borderline mam również stwierdzone na psychoterapii.

Mam na myśli właśnie pozytywny i negatywny stosunek np. do osób, który zmienia się automatycznie poza moją świadomością. Co przypomina mi rozszczepienie ego. Poza tym moja terapeutka może poważnie ucierpieć jeśli sobie z tym nie poradzę. Przypisuje też nieraz skrajne cechy moim działaniom. Natomiast gdybym się zastanowił dlaczego wspomnienia, które mogłyby zmienić obraz skrajności są pozbawione emocji to jedyne co mi przychodzi do głowy to to że w jakiś sposób je izoluje, być może dlatego że nieraz w normalnych stanie doprowadzają mnie do kompletnego rozstroju emocjonalnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...