Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nie potrafię dogadać się z tatą?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat.Z moim tatą nigdy nie potrafię dojść do porozumienia, ciągle są krzyki, ja go doceniam i szanuję ale już nie daje rady.Jestem osoba bardzo wrażliwa i szybko wchodzę w stany depresyjne, dlaczego tata ciągle na mnie się drze z byle powodu i wyzywa? Mama staje w mojej obronie i mu tłumaczy ale to nic nie daje,ja mam tego dosyć, nie chce mi się żyć i chciałabym umrzeć. Dużo o tym myślę, bez przerwy płacze i jestem ciągle smutna nawet z błahostki. Nie wiem już co robić.. nie mam sił... Pom

Odnośnik do komentarza

A Twoje życie to tylko to co powie tata? Może ma jakieś kłopoty w pracy i jest nadmiernie drażliwy i o byle co się wścieka. Przykre, ale trzeba to przeżyć. Miło, że choć mama Cię rozumie i staje po Twojej stronie.

O ile taty pretensje są nieuzasadnione, nielogiczne, to nie ma rady, ale musisz się nuczyć je ignorować. Coś w stylu jednym uchem wpada a drugim wypada. Mieszkasz z nim pod jednym dachem i będziesz musiała się nauczyć pewnego dystansu do tego co on wykrzykuje.Jeszcze pewnie daleko Ci do samodzielnosci i trzeba nuczyć się tatę znosić. Określenie- jestem osobą wrażliwą i bardzo to przeżywam co on wykrzykuje jest może prawdziwe, ale trzeba je zmienić na pewną niefrasobliwośc wobec pokrzykiwań ojca, po to aby się samej nie przeciązać i mieć jeszcze po występach taty radośc do życia.

Niemniej czasem trzeba przemyśleć co tata opowiada, bo może czasem jego pretensje są uzasadnione i wtedy zastanowić się co można zmienić na korzyść.

Powodzenia. Ty jesteś w wieku dorastania i jesteś w burzy hormonów i cięzko Ci czasem z realiami życia a tata może tez ma aktualnie cięzki czas czy w pracy, czy inne kłopoty i takie opłakane skutki tych Waszych wzajemnych kontaktów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz ojca z jajami to nie wejdziesz mu na głowę. Ojciec to ojciec i swoje wymaga. Moim zdaniem Twój ojciec może mieć jakieś problemy i dlatego jest nerwowy. I wyżywa swoje emocje na rodzinie. Możesz z nim porozmawiać o tym. Dopóki ta nerwowość mu nie minie to najlepiej unikaj okazji do kłótni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...