Skocz do zawartości
Forum

Czy stara (wykluczona diagnoza ) jest aktualna/może powrócić


Gość Agnieszka Salbert

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka Salbert

Otorz na dzień dzisiejszy otrzymałam diagnozę Cyklofrenii F31.6 a wcześniej w listopadzie 2016 miałam zespół paranoidalny F20.0 . Gdzieś czytałam ze to diagnoza schizofrenii
Moje pytanie brzmi
Czy to może powrócić w szpitalu (diagnoza) skoro została wykluczona przez psychiatre? Czy ona nadal się liczy? Czy mimo wykluczenia moge miec sklonnosci do chizofrenii (slysze glosy itd) gdyż z testu internetowego przygotowanego przez psychiatrów mi tak wyszło
Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Najbardziej rzetelna jest diagnoza postawiona przez lekarza psychiatrę. Obraz choroby może ewaluować i się zmieniać, dlatego na początku specjalista mógł rozpoznać schizofrenię paranoidalną (F20.0), by potem zmienić rozpoznanie na zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie epizod mieszany. Nie kierowałabym się wynikami testu internetowego, nie wszystkie z nich bowiem są miarodajne i poprawnie skonstruowane. Stosuj się raczej do wskazówek i zaleceń lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość makutas posampas

ja mam diagnozę na pograniczu schizofrenii/zaburzenia schizotypowego gdyż się trochę sam o nią postarałem przez wkręcanie se różnych rzeczy i opowiadanie o nich psychiatrze. jednak kilka lat temu po raz pierwszy przeszedłem epizod psychotyczny maniakalny który nie został poprawnie zdiagnozowany w szpitalu bo do szpitala trafiłem w dużo lepszym stanie niż wcześniej. może być tak że masz objawy jednego i drugiego bo z tego co wiem to jak do objawów schizofrenii dochodzi zespół depresyjny bądź maniakalny zmienia się automatycznie diagnoza na zaburzenie schizoafektywne. mi lekarka powiedziała ze trzeba poczekać kilka lat i też mogą mi postawić tę lub podobną diagnozę. ja co prawda nie słyszę głosów ale jak miałem manię to miałem omamy dotykowe i czasem mam przelotne urojenia. balansuję też ciągle na pograniczu depresji i normalności i schizotypii i manii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...