Skocz do zawartości
Forum

Problem z pewną dziewczyną


Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu poznalem taka dziewczyne przez internet. Taka znajomosc internetowa. Troche z nia filtrowalem ale zauroczenie nia mi po jakims czasie przeszlo. Po jakims czasie wyznala ze sie zakochala we mnie. Wczesniej juz zdazyla wykazac pewne objawy depresji. Jest zle. Mowi, ze jak ja opuszcze to cos sobie zrobi. Za kazdym razem jak mowie ze potrzebuje pomocy lub wstawiam jakis link np o depresji to wscieka sie i kaze zmienic temat. Albo jak mowie, ze chce pomoc lub mowie jej jaka jest (Wartosciowa, ladna lub ze moze sie zmienic ) to mowi "Nie" albo pisze "..".
Wczoraj mowila ze niedkugo cos sobie zrobi. Pisalem z nia, i mysle ze przez to pisanie nie zrobila nic bo byla zajeta. Czasami jest tak jakby w ogole do niej nic nie docieralo. Jest czasami tak, ze po tym wszystkim wysle jej jakies zdjecie i momentalnie sie smieje lub ma dobry humor. Jakby wczesniej nie mowila ze chce umrzec. Jakby nidgy nic. Przez jakis czas ma dobry humor ale potem przychodzi czas gdy jej sie pogarsza i nic do niej nie dociera. Mowila mi, ze jej kolega jest w nien zakochanh. Pisze jej ze zrobi dla niej wszystko, jest idealn, ze pomoze jej itd. Ona mi o tym mowi, mowiac mi ze woli mnie i ze nie wie co mu napisac bo nic nie czune do niego. Mowila tez, ze potrzebuje kogos kto ja pokocha lub okaze milosc. Mowila, ze rodzice zawsze jej mowili ze jest leniwa, wszystko psuje itd. Boje sie bo nie chce by cos sobie zrobila, a zarazem ciagle pisanie do niej mnie juz meczy, a namowa na psychologa lub pomoc z internetu powoduje u niej wscieklosc. Kazda rada bedzie dla mnie wazna. Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Sluchaj, zacząśleś znajomość internetową z dziewczyną, Trochę z nią poflirtowałeś, powymienialiście poglądy, fotki i chcesz znajomośc skończyć. Trafiłeś chyba na pannę o mocno chwiejnym charakterze, która się na Ciebie uparła, której jakoś do gustu przypadłeś. Niemniej jej sposob na utrzymanie znajomości to szantaż emocjonalny. Im częściej lub bardziej stanowczo ogłosisz, że już chcialbyś tę relację skończyć tym bardziej stanowczo ona będzie Cię informowała, że s o b i e c o ś z r o b i p r z e z C i e b i e.

Jakoś nie wydaje mi się aby naprawdę targnęła się na swoje życie, ponieważ raptem zrobisz się dla niej niedostępny internetowo. Zauważyła, że jesteś podatny na takie grożby i ich Tobie nie żałuje. Jeśli nie obiecywałeś jej milości az po grób, ani małżeństwa, to spokojnie możesz tę znajomośc przerwać, zakończyć i nie rozważać co ona zrobi.

Każdy z nas robi podchody do płci przeciwnej i zdarza się, że to my się wycofujemy z relacji, która nie jest jednak tak interesująca jak myśleliśmy. Bywa, że my jesteśmy jeszcze pełni zapału i nadziei na dalszy rozwój sytuacji a osoba przeciwna, mówi nam "do widzenia". Mimo niewątpliwego czasem zaskoczenia i jakiegoś zawiedzenia musimy sobie jakoś z sensem poradzić z takim obrotem sytuacji.

W tym przypadku, jak ona jednak trochę dziwna jest, to chyba im szybciej urwiesz tę znajomość tym lepiej. Ona się uzależnia coraz bardziej od relacji z Tobą, wydaje jej się, że kazdym szantażem wymusi co tylko uważa, to im póżniej to dla niej gorzej. Jej wściekłośc z kazdym dniem im póżniej ją pożegnasz będzie nieporównanie większa. Dla niej samej powinieneś to uczynić stanowczo, nieodwracalnie i jak najszybciej.

Z reguły osoby ogłaszające swoje zamiary unicestwienia się mówią to tylko po to, aby to ich gadanie odniosło upragniony skutek, to jest rodzaj manipulacji Tobą i nie powinieneś się temu poddawać.

Odnośnik do komentarza

I co, ożenisz się z nią? Obiecywałeś jej to?
Jeśli nie, to zerwij tą znajomość. Każda wiadomość daje jej nadzieję i coraz trudniej będzie jej bez ciebie.
Napisz jej, że jak ma kogoś kto ją pokochał, to lepiej, by to z nim była i że nie chcesz im przeszkadzać, więc przestajesz do niej pisać.
I już więcej nie odpisuj!
Nawet nie czytaj!
A najlepiej w ogóle ją wykasuj ze znajomych.
Przecież wiesz, co napisze. Jak zwykle będzie to szantaż, a ty jako przyzwoity człowiek, będziesz chciał ją pocieszyć.
Czy ona popełni samobójstwo? Wątpię.
Oczywiście zdarza się, że ludzie decydują się na taki desperacki krok. Ale to ich życie, ich decyzje i ich zwichrowana psychika, a nie twoja wina.
Jestem jednego pewna. Jak nie odwzajemnisz "jej miłości", to cały czas będzie cię szantażowała i nic na to nie poradzisz.
I z czasem będzie coraz gorzej i trudniej.

Odnośnik do komentarza

Dobry z ciebie chłopak, ale trochę naiwny.
Trafiłeś na perfidną manipulantkę, a do tego jakąś głupią dziewuchę.
Głupia, bo przecież nie znacie się, nigdy się nie spotkaliście, niczego jej nie obiecywałeś, a ona bredzi o miłości i próbuje cię osaczać.
Perfidna manipulantka, bo posuwa się do najpodlejszego szantażu: "coś sobie zrobi"?
Niech się w łeb stuknie, to by jej dobrze zrobiło.
Przestań się nad nią rozczulać i po prostu zerwij z nią kontakt i zablokuj, żeby ci już głowy nie zawracała.
Zresztą mało prawdopodobne, żeby spełniła swoje groźby.
Nie bierz sobie do serca jej gróźb, ona ma rodzinę, niech do nich zwróci się z problemami. Ty nie jesteś jej nic winien.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie
Wczoraj pisalem z nia do poznego wieczora i powirdzialem ze cos jej opowiem dzis. Napisala ze moze nie dozyc jutra. Dzisiaj rano wszedlem na facebooka i okazalo sie, ze byla aktywna 30 minut temu, a po godzinie sprawdzilem ponownie i aktywna byla 7 minut temu. Poczulem ulge. Jednak chcialbym ta "znajomosc" jak najszybciej skonczyc ale martwie sie, ze to bedzie dla niej szokujace. Znamy sie dosc dlugo, a pisala mi ze ostatnio opuscil ja jakis kolega z internetu i napisala, ze jak ja znikne to nie wytrzyma. Pisala mi tez, ze wiele kolegow z klasy ja adoruje i ze ja to wkurza. Ma tez jednego co pisze jej za ja kocha i zrobi dla niej wszystko.
Wiec no nie wien co robic. Zastanawialem sie nad nie pisaniem do niej ale juz tak robilem i ona przez to utwierdzala sie w przekonaniu ze kazdy ma ja gdzies. Raz przez 2 tygodnie sie nie odzywalem i potrafila prawie codziennie pisac znak zapytania do mnie.

Odnośnik do komentarza

Osoba, która nie ma ochoty zajmować się niczym twórczym, ciekawym, nie chce dążyć do własnego samorozwoju, nie chce panować nad swoją psychiką poprzez zdrowy ruch na basenie, sali treningowej ma dość energii i emocji w sobie aby próbować od siebie uzależniać ludzi, szantażować ich.

Jeśli jakiś inny kolega z interenetu ją opuścil, to z tego wniosek, że swoje zagrywki trenuje na różnych kolegach, a Ty masz być tym najbardziej wytrwałym, poddającym się jej sugestiom, jej szantażowi? Jak sprawia Ci to jakąs radośc być tym najbardziej naiwnym to ciągnij tę znajomość. Ona bada na różnych kolegach swoje sztuczki, doskonali je i naprawdę wpada we wściekłość jak ktoś się jej wymyka spod jej wpływow.

Dlaczego analizujesz podany przez nią stan jej kolegów- tego z internetu, tych ze szkoły? Czy uwierzyłeś, że jej być albo nie być na tym świecie jest zależne od płci męskiej a Ciebie w szczególności? A Ty żyjesz na tym świecie tylko dlatego, że są na nim koleżanki i ona jako głowna bohaterka Twojego życia?. Myśle, że masz swoje cele szkolne (jakieś ambicje co do szkól, które chcesz pokończyć w procesie edukacji), myślę ze kochasz swoje zainteresowania, że dobrze czujesz się ze swoją rodziną, że masz ulubionych kolegów i nie stawiasz swojego życia na szali czy jakaś koleżanka dośc Cię swoją osobą zaszczyca, czy nie.

I ona może mieć podobnie, tyle że woli więcej swojej energii tracić na uwiązywanie ludzi do siebie i szantażowanie ich. Jej wybór, Ty nie masz powodu poddawać się jej manipulacjom, bo to nawet niezdrowe dla Twojej psychiki. Tak Cię już osaczyla, że śledzisz na fb czy się odzywa, czy żyje, czy może coś głupiego sobie zrobila. Za chwilę jeszcze bardziej się od niej uzależnisz.Ona sobie poleci gdzieś z miłymi znajomymi na dlugi weekend , będzie miło spędzała czas, nie pomysli o fb a Ty już będziesz drżał a może ona coś sobie właśnie zrobiła. Przecież nie powie Ci, że się swietnie bawila, tylko jak znów z Tobą złapie kontakt to powie, że była w takim dołku, ze nawet komputera nie odpalala, tylko zastanawiala się czy ze sobą nie skończyć.
Zazwyczaj Ci co tak dużo w szantażu opowiadają, że jakby co to oni skrócą swoje życie, bardzo to życie kochają, bardzo lubią zarządzać innymi poprzez manipulację nimi i szkoda im byłoby skracać sobie życie, aby się tej przyjemności pozbawiać. Nawet jakbyś się jej wykruszył to w sieci sobie z czasem ułowi innego.

A dlaczego jak przez 2 tygodnie się odzywałeś to wytrwałeś w tym tylko te 2 tyg. Co zapomniała Ci wysłać znaku zapytania i pomyślałeś, że sobie życie ukrócila?

Ona stosuje mechanizm- jesteś dla mnie ważny, jedyny, wybrany- jak ze mną zerwiesz to ja ze sobą skończę. Ona Ci pokadziła jaki jesteś wyjątkowy. Skoro jesteś tak wyjątkowy, że sam w to wierzysz, bo ona to pięknie Ci sączy do ucha to Ty sam już wiesz, że nikt wyjątkowy i nieprzeciętny nie powinien zawieśc swojego znajomego ,u którego ma takie poważanie.Czyli może do woli Tobą sterować. Jak Ci się to podoba- to trwaj w idiotycznej relacji przez internet. Jak uważasz, że to Ci się nie podoba to zerwij to zdecydowanie, niezależnie ile ze sobą pisaliście.

Klawiatura przyjmuje wszystko, co chce się przekazać aby taki naiwny jak Ty się przejął i przestraszył, że może mieć kogoś na sumieniu.

Odnośnik do komentarza

Okej w porzadku. Troche mnie to uspokoilo. Usunalem ja z fb i postanowilem zapomniec o tym co sie stalo. Nadal czuje sie troche zestresowany po tym wszystkim ale mam nadzieje ze po 2 tygodniach kompletnie zapomne o tym.
Nigdy bym nie pomyslal, ze mna manipuluje. Chociaz juz mialem pewne domysly kilka dni temu. Narazie skupie sie na zapominaniu i na sobie. Tak, masz racje, ta znajomosc mnie juz meczyla. I rzeczywiscie, mowila cos takiego. Ze jestem idealny, ze mam wyjatkowy glos. Mowila mi ze zalezy mi na mnie, o 2 w nocy mi pisala takie rzeczy po tym jak dowiedzialem sie o jej koledze i troszke bylem zly na to bo zapewniala mnie ze pisze tylko ze mna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...