Skocz do zawartości
Forum

Czy nieustanny smutek to depresja?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat. Od zawsze miałam problemy w rodzinie, jednak w ostatnim czasie znacznie się nasiliły. Moja mama choruje psychicznie, przez to w domu dzieję się wiele okropnych sytuacji, na które nie mam wpływu, jestem bezsilna, nie mam już siły i nie daje sobie rady. Od dawna męczą mnie myśli samobójcze, ciągłe jestem pogrążona w nieustannym smutku, mam także problem z kontaktem z ludźmi z dużą trudnością się do nich odzywam, boje się.. W nocy nie moge zasnąć lub zasypiam późno..Czy to depresja?

Odnośnik do komentarza

Tak, pewnie to depresja. To coś, co dopaść może każdego, a zależy to od sytuacji w rodzinie i w otoczeniu w jakim przebywasz oraz od czynników wpływających na jakość życia. Jeżeli negatywnych czynników jest dużo, człowiek czuje się bezradny i popada na dno, nie znając sposobu na podniesienie się, bo przeważnie samemu jest to niemożliwe.
Myślę jednak, że powinnaś walczyć o swoje i brać od życia garściami. Jesteś w wieku dojrzewania i wytężonej nauki. To są owe negatywne czynniki między innymi. Spróbuj poszukać wyjścia z sytuacji, poprostu przemyśl w relaksie co można zmienić, co zrobić, a czego już nie robić, aby żyło się łatwiej, lepiej, weselej.

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie da się postawić diagnozy, choć rzeczywiście objawy, jakie opisałaś mocno korespondują z obrazem klinicznym depresji. Niemniej jednak nie można dokonać diagnozy różnicowej via Internet. Powyższe objawy mogą świadczyć nie tylko o depresji, ale też mieszanych zaburzeniach depresyjno-lękowych czy dystymii. Odsyłam zatem do specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...