Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z zaborczą koleżanką z klasy?


Gość b...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem moja kolezanka z klasy mówi , ze jestem gupsza , biedniejsza od nie I jestem od niej brzydsza a sama wazy o 20 kg wiencej ode mnie. Próbuje odebrac mi wszystkie przyjaciólki . Dzisiaj prawie zlama mi ramie klamka od klasy , Bo musiala usiasc kolo mojej najlepszej kumpeli a ja jestem w szóstej klasie szkoly podstawowej . Na przerwach siedze sama I jem drugie sniadanie. Przepraszam za bledy ortograficzne

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, jeśli dochodzi do przemocy ze strony koleżanki (np. próba złamania ręki), to powinnaś o tym fakcie zawiadomić nauczyciela/wychowawcę. Po drugie, ignoruj docinki koleżanki, nie zwracaj na nie uwagi. Możliwe, że koleżanka zazdrości Ci, np. sylwetki, dlatego próbuje podkopać Twoją samoocenę. Sama może mieć kompleksy i reaguje agresywnie, dokuczając Ci. Nie pozwól się zepchnąć na drugi tor. Nie siedź sama na przerwach. Podchodź do swoich koleżanek, zaproponuj spacer po lekcjach. Niech Twoja koleżanka, która Ci dokucza, zobaczy, że nic sobie nie robisz z jej słów i że nie ustąpisz jej pola. W wątpliwych sytuacjach poproś o rozmowę z pedagogiem lub psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...