Skocz do zawartości
Forum

Wyjazd


Gość Aniayyy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aniayyy

Witam, mam 26 lat. Od kilku lat utrzymuje kontakt z chłopakiem telefoniczny. Mieszkam w Krakowie, on we Wrocławiu. Rodzice wiedza ze z kims sie kontaktuje jednak nic o tej osobie nie wiedza. Z ta osoba widzialam sie juz parę razy, ale ona na razie nie chce byc nikomu przedstawiana. Zrozumcie ze ma powazne powody ku temu. Moje pytanie brzmi czy to nic takiego jak nagle powiem rodzicom ze jadę do kolegi na weekend do Wrocławia. Kurcze przecież jestem dorosla, czego mam sie bac prawda?

Odnośnik do komentarza

Masz 26 lat i nie musisz prosić o zgodę, jednak oczywiście dobrze byłoby poinformować rodziców o swoich planach, bez względu na to, czy mieszkasz z nimi, czy nie.
Uważam jednak, że trochę ryzykujesz jadąc do mało znanego faceta na weekend z noclegiem.
Nie wiem jakie mogą być te "poważne powody", żeby się nie ujawniać? Trochę to dziwne. Dlaczego on nie przyjedzie na weekend do Krakowa?

Odnośnik do komentarza

Jesteś dorosła. Nie musisz pytać rodziców o zgodę na wyjazd. Jeśli jednak wyjeżdżasz dość daleko do niezbyt znanego mężczyzny, to dla własnego bezpieczeństwa warto powiedzieć, gdzie i do kogo jedziesz. Przecież mogą zdarzyć się różne rzeczy w czasie podróży (wypadek, kradzież bagażu, napad itd.). Nawet jeśli nie obawiasz się niczego ze strony chłopaka, do którego jedziesz, to może wydarzyć się wiele innych sytuacji, dlatego warto zakomunikować rodzicom, kiedy, dokąd, czym jedziesz, kiedy wracasz. Dziwi mnie jednak trzymanie Waszej relacji w tajemnicy. OK, rozumiem, chłopak mieszka od Ciebie daleko, nie chce być przedstawiany rodzicom, może nie czuje się jeszcze gotowy. Jestem w stanie to zrozumieć. Ale dlaczego masz ukrywać, że w ogóle masz chłopaka, który mieszka we Wrocławiu? Wiem jedno - jeśli musisz trzymać w tajemnicy związek, w którym jesteś, to najczęściej oznacza, że nie powinnaś/powinieneś być w tym związku. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zastanów się, dlaczego chłopak robi z Waszej znajomości jakiś dziwny sekret.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...