Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego mam wahania nastroju?


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat. Mam duże problemy z moim samopoczuciem psychicznym. Bardzo przejmuje się swoimi niepowodzeniami i one mnie demotywują. Oceny są dla mnie ważne, natomiast w szkole mi nie idzie. Najbardziej jednak przeraża mnie to, że w jednej chwili potrafie być szczęśliwa a dosłownie za chwilę jest odwrotnie -jestem przygnębiona i załamana. Takie huśtawki mam kilka razy dziennie. To mnie wykańcza. Boję się też, że nie poradzę sobie w liceum i zwariuję.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że Twoje huśtawki nastroju mogą mieć związek z dorastaniem i burzą hormonalną. Przez Internet jednak nie można znaleźć przyczyny Twoich problemów, dlatego najlepiej skonsultuj się z psychologiem w szkole. On wnikliwiej przyjrzy się Twoim trudnościom, zdiagnozuje Cię i zaproponuje metody działania, by Ci pomóc. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że mam doświadczenie w tym, co hormony robią z nastolatkiem i nawet ze mną jeszcze troszkę robią. To ogromna siła która rządzi naszym organizmem. Osoby dojrzewające powinny dbać o siebie i nie być wobec siebie zbyt surowe. I nie brać wszystkiego zbyt poważnie, bo wszystko da się naprawić o ile zdrowie dopisuje. Zdrowie jest najważniejsze, nauka też. Ale bez zdrowia nie ma nauki. Spróbuj szukać równowagi życiowej oraz czegoś co uznajesz za piękne i skup się na tym. I pamiętaj, jesteś wspaniała, jedyna w swoim rodzaju. Nigdy nie wierz tym którzy mówią inaczej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...