Skocz do zawartości
Forum

Jak to wszystko znieść?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem w rodzinie. Otóż moi rodzice często się kłócą, głównie chodzi o pieniądze gdyż tata parę miesięcy temu stracił pracę. Jest dość wybuchowy i nienawidzi ludzi. Rodzice podczas kłótni w najgorszym wypadku się wyzywają, tacie zdarza się czasem czymś rzucić o podłogę ( kiedyś tak rozbił swój telefon). Ja jestem bardzo wrażliwą osobą, więc ciężko przeżywam takie kłótnie, zamykam się w pokoju. Nie chcę się w to mieszać. Boję się, że dojdzie do rozwodu. I to jest najgorsze - z kim zostanę? Szczerze mówiąc wolałabym z mamą, jednak problem w tym wszystkim jest taki, że tata jest załamany psychicznie. Ma myśli samobójcze. Gdybym została z mamą, wiem, że tata by doszczętnie się załamał. Myślę o tym codziennie, martwię się o niego. Jak to wszystko naprawić? Chciałabym mieć szczęśliwą rodzinę, jednak to nie jest zbytnio możliwe. Boję się, że tata zrobi coś głupiego podczas kłótni. Uderzy mamę czy zrobi krzywdę sobie. Wydaje mi się, że raz już go uratowałam od najgorszego, bo ten był załamany. Co mam robić? Ja już psychicznie wysiadam, przy takich kłótniach ze stresu boli mnie żołądek. Proszę, niech mi ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza

Ciężko Ci coś doradzić ,nie mówiąc o pomocy...,porozmawiaj z mamą ,jakie ma zamiary, czy w ogóle myśli o rozwodzie , żeby chociaż ona wykazała opanowanie w tych trudnych chwilach i wsparła ojca w szukaniu pracy,
powiedz o swoich odczuciach,jak się martwisz,jak źle na ciebie wpływa ta sytuacja.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że jest Ci bardzo ciężko. Boisz się o swoją przyszłość, o Twoją rodzinę. Twoi rodzice przechodzą przez trudny czas, dlatego reagują bardzo emocjonalnie, kłócąc się. Porozmawiaj z mamą spokojnie, powiedz jej, jak bardzo przeżywasz kłótnie rodziców, że nie chciałabyś, by się rozstali. Mam nadzieję, że rodzice zamiast ze sobą rywalizować, w końcu zaczną się wspierać. Mama może pomóc tacie szukać nowej pracy, by ten poczuł się potrzebny i pożyteczny. To również podreperowałoby Waszą sytuację finansową i na pewno przełożyło się na spokój w domu. Podpowiedz mamie, że jeśli nie radzą sobie z tą trudną sytuacją, mogą szukać pomocy u psychologa. Pamiętaj jednak, by nie brać na siebie zbyt dużo. Ty jesteś wciąż dzieckiem i nie powinnaś starać się być terapeutą dla swoich rodziców. To są problemy dorosłych i oni powinni wspólnie zadbać, by je rozwiązać, a Ciebie przed nimi chronić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...