Skocz do zawartości
Forum

autoagresja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z autoagresją robiłam to już jako nastolatka.Ostatnio to znowu wróciło.Robię to żeby zwrócić na siebie uwagę(nie rodziny) tylko osób postronnych.Chodzę do psychologa ale nie mam odwagi powiedzieć o tym problemie bo bardzo się tego wstydzę.Ta potrzeba jest silniejsza ode mnie.Skąd takie zachowania u dorosłej osoby? proszę o pomoc bo wstyd mi samej przed sobą że czuję taki przymus zwracania na siebie uwagi w ten sposób.

Odnośnik do komentarza

Pewnie są w tobie silne emocje, których nie potrafisz wyładować.
Japończycy mają specjalne kliniki, w których można się wykrzyczeć, wyładować złość, walić w coś bez opamiętania.
To im pomaga wrócić do "normalności"
Ty tą agresję wyładowujesz na sobie.
Piszesz, że chcesz zwrócić na siebie uwagę.
Uwagę kogo, jeśli nie rodziny? Kto ma być zainteresowany tym, że robisz sobie krzywdę? Kto ma ci współczuć?
A nie uważasz, że w jego oczach możesz być po prostu niezrównoważona? I zamiast współczucia odsunie się od ciebie?

Koniecznie powiedz o tym psychologowi, to poważny problem i jak to rozwikłasz, to może wreszcie terapia odniesie skutek?

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że autoagresja pojawia się u Ciebie jako sposób na radzenie sobie z negatywnymi emocjami. Zadajesz sobie ból fizyczny, by stłumić ból psychiczny. Tak to można w skrócie określić. Otucha jest jednak krótkotrwała, bo potem przychodzi żal, smutek, rozczarowanie sobą, wstyd. Robienie sobie krzywdy to bardzo poważny problem, dlatego powinnaś jak najszybciej powiedzieć o tym podczas terapii. Nie wstydź się – terapeuta nie jest od oceniania. Jeśli jednak nie wie, co dokładnie się dzieje, nie jest w stanie Tobie pomóc. Nie bój się i powiedz, z czym masz problem. Wierzę, że znajdziesz potrzebne wsparcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...