Skocz do zawartości
Forum

pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam 16 lat mam problemy ze soba samym i z innymi. po pierwsze.jestem adoptowany bylem w domu dziecka co jest czestym powodem wysmiewania mnie prez kolegow.dodatkowo nosze okulary i koledzy wysmiewaja mnie od krecików itd. niejestem idealny ale nie uważam abym zasłużył na takie traktowanie. dodatkowo od czasu do czasu bije mnie tata mnie mame siostre.byla kolezanka przed która bardzo sie otworzylem bo mi sie podobala i jej ufalem, powiedzialem jej o tym ale ona mnie zablokowala i ze mna nie gada,niewiem co robic kiedys chcialem sie pociac ale nie mialem nawet tyle odwagi.POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Gość Michallsslsskm

Są chyba jakieś zielone linie zaufanie może zadzwoń pogadaj może jakoś pomogą? Co do wyśmiewania od krecików to nie przejmuj się tym bo za pare lat będziesz się z tego śmiał tak jak ja. Koledzy zawsze różnie nazywają często obraźliwie ale po latach to zlewasz. Masz 16 lat już bardzo blisko pełnoletności to może znajdziesz jakąś prace i zupełnie nowe życie z dala od ojca może pomożesz mamie itp. :) Będzie dobrze już niedługo!! musisz być cierpliwy i wytrzymać!! nie ma się co ciąć bo jesteś w idealnym wieku aby już lada moment zacząć żyć na własnych warunkach.

Odnośnik do komentarza

W kwestii koleżanki pobrałeś właśnie jedną z istotniejszych nauk życia. Albo umiemy być otwarci i mówić niby w zaufaniu światu o swoich problemach , wiedząc gdzieś z tyłu głowy, ze zawsze ktoś może być nielojalny i te sprawy wywlec dalej. Czyli mówi się tylko o tym, co mogłoby wypłynąć a Ciebie mimo wszystko nie zaboleć.

Koleżanka Cię zablokowała, bo może któreś zwierzenia ją przestraszyły i jakoś się Ciebie obawia, a może po prostu odwidziałeś się jej- kobieta przecież zmienną jest.

Słabo, że tata, który powinien Was chronić i opiekować się Wami używa przemocy fizycznej wobec Was. Może jak jeszcze urośniesz i nabierzesz tężyzny fizycznej, to jak tata będzie brał się za "wychowywanie" swojej rodziny, to może mu zagrozisz i on już z siłą się do Was nie będzie pchał? Może zapisz się na jakieś sporty sztuk wschodnich walk?

Nabierzesz przekonania, że panujesz nad własnym ciałem, nauczysz się koncentracji i nauczysz się obrony koniecznej. Przed kolegami jak znalazl. Okulary nie powinny być powodem do nabijania się. Może jesteś wg nich zbyt delikatny, takie karate nauczy Cię pewności siebie, znajdziesz też tam innych kolegów z którymi może się dogadasz i będzie przyjazn na całe życie.

Mimo, że tata Was czasem bije to piszesz, że jesteś dzieckiem adoptowanym .Może po latach stwierdzisz, że mimo niedogodności zwiazanych z charakterem ojca, stwierdzisz, że to i tak pięknie, że mogłeś kochać i siostrę i mamę. Gdybyś był w domu dziecka, to znałbyś tylko wychowawczynie i kolegów i koleżanki. Życie masz trudne, ale do przeskoczenia- zważywszy, że 16 lat to juz niedługo dorosłość i weżmiesz wszelką odpowiedzialność za siebie w stylu w jakim będziesz umiał i chcial.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...