Skocz do zawartości
Forum

Czy mam nerwice lękową?


Gość agaaga212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agaaga212

Witam. Jestem młodą osobą, mam niedługo dopiero 20lat i kompletnie nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje.. Od dwóch lat przebywam w domu, bo podjęłam szkołę zaoczną i muszę przyznać ,że trochę tego żałowałam, ograniczone kontakty z ludźmi itd, zawsze byłam osobą dość pozytywną i potrafiłam cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Od jakiegoś czasu poczułam się osamotniona, zaczęło brakować mi kontaktów z ludźmi czasem wręcz przez to płakałam, często nie mogę spać jeśli już uda się pare godzin to sukces, czuje się zmęczona chociaż nic takiego nie robie. Dwa miesiące temu w nocy kiedy już zrobiłam się senna nagle ogarnęło mnie straszne przerażenie, zrobiło mi się gorąco, serce zaczęło szybko bić, czułam się bardzo słabo i miałam wrazenie ,że zaraz umre.. dosłownie takie coś wpisałam szybko w internet i pierwsze co to wyszło mi nerwica lękowa... objawy rzeczywiście się zgadzały.miałam jakiś czas spokój i czułam się już dobrze jednak ostatnio znowu te stany powracają z tym ,że bez tych objaw co wtedy po prostu męczą mnie ciągle myśli ,że mogę nagle umrzec ,że coś może mi się stać, boje się zwyczajnie zasnąc.. myslałam ,że to wytwór mojej wyobraźni, ale dzisiaj bardzo mnie to męczy i praktycznie wraca coraz częściej co pare dni. Bardzo się boje, nie potrafie wykonywać normalnych rzeczy, boję się ,że zwariuje..

Odnośnik do komentarza
Gość Oskar10000

Mam 18 lat. Jestem chłopakiem. Od jakieś 2 tygodnie czuje się słaby. Jakby wypalony. Mam dreszcze i gestów skórkę. Rano jak wstaje to mi zimno i się boję, boli mnie głowa i plecy, mama mi powiedziała że mam nerwice lekowom. , bo sama kiedyś miała i się wyłączyła. Boję się być Sam w domu,jestem spiety,byłem u lekarza kardiologia bo miałem koła tanie serca.i jestem zdrowy. Jestem umówiony do neurologa. Idę do psychologa w tym tygodniu. Biorę zioła uspokajające.jestem zestresowany maturom i szkolom. W lato brałem krople na zespół ASPERGER. Bo byłem u pedagoga w poradni. Czy moze ktoś mi powiedzieć z czego to wynika

Odnośnik do komentarza

agaaga212, przez Internet nie można postawić diagnozy, bo byłoby to nieprofesjonalne. Jeśli zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu, powinnaś udać się osobiście do specjalisty - psychiatry albo przynajmniej psychologa. Niektóre opisane przez Ciebie objawy wkomponowują się w obraz kliniczny nerwicy lękowej, niemniej jednak objawy związane z zaburzeniami snu przypominają nieco paraliż przysenny. Radzę też popracować nad technikami redukcji stresu. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...