Skocz do zawartości
Forum

Zespol Otella?


Gość Patrycja9511

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja9511

Jak postapic z facetem z którym ogólnie jest wszystko ok, jest dobrze, szanuje mnie, nie zdradza, czuje ze jest szczery, ze mnie nie oklamuje, co wielokrotnie podkreśla, wiem ze darzy mnie uczuciem, mowi ze kocha i wiem ze to nie tylko słowa ale... no właśnie on nie ma grosz zaufania do mnie. Jest dobrze dobrze i nagle wyrzut z jego strony ze go zdradzam ze się z kimś spotykam poza nim, ze go oszukuje, że mam go za idiotę, że coś kręcę, bo mu nie powiedziałam czegoś tam, bo godzinę nie odpisywalam, bo nie odbieralam telefonów przez jakiś tam czas, bo mu nie powiedziałam jakiegoś tam szczególu ze swego życia i dowiedział się od kogoś innego.

Odnośnik do komentarza

Przeczysz sama sobie i albo tego nie dostrzegasz, albo oszukujesz się.
Piszesz:
" ogólnie jest wszystko ok, jest dobrze, szanuje mnie, nie zdradza, czuje ze jest szczery, ze mnie nie oklamuje,"
a następnie:
"nagle wyrzut z jego strony ze go zdradzam ze się z kimś spotykam poza nim, ze go oszukuje, że mam go za idiotę, że coś kręcę, "
...czyli nie jest ok
...i znowu sprzeczność:
"..jest dobrze, szanuje mnie.."
czy na pewno?
"no właśnie on nie ma grosz zaufania do mnie. "
Reasumując, nie jest dobrze w twoim związku, a twój partner okazując ci nieuzasadnioną zazdrość, zarzucając czyny niegodne, których nie popełniłaś, okazuje ci nie tylko brak szacunku, ale po prostu cię dręczy i obraża:(
Nie wiem, czy to jest zespół Otella, bo jest on często związany z alkoholizmem, ale na pewno twój partner ma problem z sobą, a co za tym idzie, ty z nim.

Każdy człowiek ma prawo do zachowania jakieś części swojego życia dla siebie, odrębności, co nie oznacza, że kłamie, czy oszukuje. To trochę przerażające, gdy ktoś chciałby przeniknąć na wskroś inną osobę, czytać w jej myślach, kontrolować każdy krok.
Twój facet być może ma niskie poczucie własnej wartości, może zawiódł się wcześniej na kimś, ale to go nie usprawiedliwia. Osaczył cię i dręczy i będzie to robił na tyle , na ile ty sobie na to pozwolisz.
Obawiam się, że w przypadku takich osób, rokowania są kiepskie.
Oczywiście możesz próbować z nim rozmawiać, nie tłumaczyć się (winni się tłumaczą), stanowczo i na bieżąco ucinać jego zapędy zwracając mu uwagę na bezsens jego zachowania, a także na swoje odczucia.

Odnośnik do komentarza

Twój partner raczej nie cierpi na zespół Otella, bo ten jest charakterystyczny dla osób, które nadużywają alkoholu. Na pewno jednak partner ma problem z zaufaniem, dlatego posądza Cię o niewierność i na tym tle dochodzi między Wami do spięć. Przez Internet nie zgadnę, co leży u podstaw zazdrości partnera. Czy fakt, że kiedyś został zdradzony i teraz ciągle się boi, że historia się powtórzy. Czy fakt, że ma niską samoocenę, obawia się, że nie zasługuje na Ciebie, że ktoś lepszy od niego może Ci zaimponować i odejdziesz. Nie wiem... Ty lepiej znasz swojego partnera, więc pewnie lepiej wiesz, co może być przyczyną jego zazdrości. Pamiętaj też, że zazdrość w zdrowych proporcjach jest potrzebna w związku. Nie możne jednak dopuścić, by urosła do zbyt dużych rozmiarów, bo wówczas staje się siłą destrukcyjną i zniszczy każdy związek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...