Skocz do zawartości
Forum

Ssanie kciuka


Gość kasia366

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia366

Moja 15 letnia córka ssie kciuka. Od samego początku, od kiedy zaczęła przewijać rączkami wolała kciuka zamiast smoczka. Próbowałam już wszystkich sposobów, aby go nie ssała, ale to wszystko na nic. Gorzki paluszek nic nie daje, córka przyzwyczaja się do jego smaku. Różne bandaże także odpadają, ponieważ zdejmuje je sobie bez świadomości.
Istone będzie dodanie, że jak sama mówi ssie kciuka jak jest zdenerwowana, nudzi jej się, przed zaśnięciem i podczas snu. Mówi, że uspotkaja ją to, łatwiej wtedy zasnąć. Nie ssie kciuka w szkole, przy znajomych, więc w pewnym stopniu potrafi to skontrolować.
Co mam zrobić, aby przestała w końcu go ssać ? Może musze z nią iść do psychologa, ponieważ ma to jakieś podłoże psychiczne? Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Jak chciałby Z. Freud, ssanie kciuka u Pani córki świadczy o fiksacji oralnej. Ssanie kciuka pojawia się prawdopodobnie jako zachowanie uspokajające, co w teorii psychoanalitycznej oznacza zachowanie zmniejszające poziom napięcia psychicznego. Nie przypisywałbym córce od razu etykietki osoby z zaburzeniami. Spokojnie! Warto jednak skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego, który zdiagnozuje dokładnie problem i pomoże córce odnaleźć inne, bardziej konstruktywne sposoby radzenia sobie z napięciem, jakiego doświadcza. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

U nas w rodzinie chłopak mial od ssania kciuka zdemorfomowane podbicie dziąsel na podniebieniu. To jakoś przemówilo mu do rozsądku- ze jak tego kciuka nie wyjmie z buzi to ta ukształtowana "dziura" w podniebieniu mu zostanie. Wszystko pani dr pokazala na zdjęciu rtg , pokazała gdzie jest nieprawidłowość i chlopcu zachcialo się być normalnym i przestał ssać kciuk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...