Forum Psychologia

Jak powiedzieć rodzicom, że jestem biseksualna?

~k...l

~k...l

Jak powiedziec rodzicom, ze jestem biseksualna? Od czterech lat jestem świadoma swojej orientacji, najbliżsi znajomi wiedza i to akceptuja. Jednak moja rodzina nie, wszyscy są za tym, zeby takie osoby leczyć. Mam dość tego, jak mówią mi, żebym znalazła sobie chłopaka, kiedy mam dziewczynę, do ktorej sie musze ograniczać. Chce im to powiedziec, bo tylko oni stoja mi na drodze, znajomi czy inni mnie nie interesuja. Bardzo sie boje, ze tego nie zaakceptują, a dalsza rodzina jest tego samego zdania

Odpowiedzi znajdują się poniżej

unna-1

unna-1

Skoro już wiesz, że tego nie zaakceptują, to po co im mówić? Albo nie pogodzą się z tym, albo będą cię usilnie wysyłać na leczenie.
Do tego związki często się rozpadają a ty, jako osoba biseksualna, masz szansę na poznanie chłopaka, z którym możesz mieć dzieci.
Chciałoby się , by można było żyć w zgodzie z sobą, bez oglądanie się na resztę ludzi. Niestety, w życiu nie zawsze jest tak, jak się chce.
Chyba że macie już tą pewność, że na zawsze będziecie razem, to wtedy warto zaryzykować.
Ale musisz liczyć się z odrzuceniem.

170997 unna-1 Kobieta, 75 lat, Łomianki
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Coming out jest trudnym doświadczeniem, szczególnie w środowisku, które nie akceptuje odmiennej orientacji płciowej, innej niż heteroseksualna. Twoja rodzina wydaje się należeć właśnie do grupy osób, które nie rozumieją i nie akceptują owej "inności". Zastanów się, czy jest konieczność przyznawania się najbliższym do tego, że jesteś bi. Istnieje przecież szansa, że zwiążesz się z mężczyzną i wówczas Twoja odmienna orientacja przestanie mieć jakiekolwiek "społeczne" konsekwencje, bo wpiszesz się w "obowiązujący model związku". Co innego, gdy wiesz, że jednak bardziej odpowiada Ci relacja z kobietą.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin