Forum Psychologia

Czy są sposoby na smutek?

~Nastolateksmutny

~Nastolateksmutny

Witam,
przez ostatnie kilka miesięcy walczę ze smutkiem, mam niską samoocenę praktycznie zerową, miewam także napady płaczu i myśli samobójcze. Nienawidzę siebie (wygląd, charakter, wszystko właściwie).
Cierpię choć przed światem, bliskimi udaję uśmiechniętego. Czuję się totalnie bezwartościowy, pusty, zbędny. Mam często fantazje dotyczące mojej śmierci. Nie zrobię tego tylko ze względu na żyjących rodziców.
W przyszłości praktycznie nie widzę nic dobrego. Nie wiem kim zostanę, rodzinę może i chciałbym mieć, ale to przerasta :( Kiedyś mi samotność nie dokuczała, dziś bardzo doskwiera. Boli wnętrze. Bardzo...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~roshen

~roshen

Szukaj w życiu piękna, tego, co Cię cieszy. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy i dobrego środowiska domowego, to jest mu ciężej. Ale spróbuj poszukać tego czegoś, co jest Ci przeznaczone

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Smutek, niska samoocena, ból wewnętrzny, płaczliwość, myśli samobójcze, poczucie bezwartościowości – te objawy mogą świadczyć o rozwoju depresji. Niestety, przez Internet nie da się postawić diagnozy, dlatego zachęcam do wizyty u psychiatry, który postawi rzetelne rozpoznanie i zleci odpowiednie leczenie (leki i/lub terapię). Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin