Skocz do zawartości
Forum

Za miesiac będę bezdomnym :(


Gość Alex _94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alex _94

Witam

Z góry wybaczcie za chaos i ewentualny brak składu i ładu w mojej wypowiedzi ale piszę pod wpływem silnych emocji.
Tak jak w tytule wątku za miesiąc zostanę bezdomnym ponieważ dzisiaj przyszedł wniosek o natychmiastowej eksmisji z mieszkania komunalnego.
Mieszkam z ojcem który nie płacił rachunków od wielu miesięcy i w związku z tym musimy opuścić lokal.
Ja do tej pory utrzymywałem się ze staży i drobnych robót a z ojcem miałem taki układ że w zamian za alimenty które ma na mnie zasądzone on płaci za mieszkanie.
Co za tym idzie ja też nic nie płaciłem i nie wiem co teraz będzie :(
Nie chcę iść na ulicę a na domiar złego jestem bezrobotny więc niczego sobie nie załatwię, szukam oczywiście czegoś ale nim zdążę coś załatwić to eksmisja nadejdzie pierwsza od planowanej ewentualnej wypłaty.
Pomoże ktoś? :(

Odnośnik do komentarza

Musiałbyś skorzystać z porady prawnika, czy, jako zameldowany w tym mieszkaniu, nie mógłbyś przejąć go jako główny najemca, o ile jestes pełnoletni?
Przedstawić sprawę alimentów itd
Nie wiem, na ile to pomoże, ale jeżeli tam mieszkasz, to jak to jest możliwe, że nigdy nie wpadły ci w ręce ponaglenia o zapłatę? Zresztą eksmisja poprzedzona jest chyba jakąś sprawą w sądzie.
Aż trudno uwierzyć, że zawierzyłeś ojcu, który jest nieodpowiedzialny z pewnością nie od dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Gość MiałamToSamo

Po pierwsze USPOKÓJ SIĘ, po drugie, mimo tego pisma, sytuacja jeszcze nie jest przesądzona - leć w te pędy do zarządu zasobu komunalnego i proś o ugodę, przedstaw waszą złą sytuację materialną. Musisz napisać podanie, w którym poprosisz o rozłożenie zadłużenia na raty. Nie wiem, w jakim mieście mieszkasz, może u Ciebie też jest możliwość odpracowania zadłużenia (oddelegują Cię lub ojca do jakichś prac zgodnych z waszymi kwalifikacjami i równowartość odpracowanych przez was godzin będzie odliczana od zadłużenia)

Odnośnik do komentarza
Gość zisiasamosia

Przykro mi, ale nie załamuj sie bo to może tylko pogorszyć sytuację.
Idz do prawnika tak jak osoba wyzej radzi. Sa darmowe porady, na pewno znajdziesz w swoim miescie lub pobliskim. Po drugie dziwne jak dla mnie jest to,ze nie dopilnowales sprawy wiedzac jakiego masz ojca... wiem moze latwo mowic, ale jakies ponaglenia, upomnienia na 100% przychodziły a Ty co? Olałes sobie i teraz trzesiesz znajomych?
W ostatecznosci jest rodzina lub znajomi, ktorzy pewnie zgodzą się Ciebie wziąć na miesiąc czy dwa, a pracy szukaj od dzisiaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...