Skocz do zawartości
Forum

Nie wierzę w skuteczność psychoterapii


Gość Kreator

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę od dwóch miesięcy (nurt psychodynamiczny) i powiem szczerze, że mam dość. Widzę, że to nie polega na tym, że będę się czuć coraz lepiej, a moje marzenia się spełnią. To polega na tym, że mnie ten proces "urealni". Wyjdę z zaburzeń psychicznych, ale moje widzenie świata będzie zupełnie, zupełnie inne. Już widzę "efekty";świat przestał być czarno-biały, a stał się szaro-szarawy. Ech, nie chcem, ale muszem. Nienawidzę rzeczywistości, chcę wracać do swojego fikcyjnego świata. Ten psychoterapeuta ma na palcu obrączkę. Celowo mnie tym prowokuje. Oczyma wyobraźni widzę, jak zadaje się ze swoją żoną, a jest niewiele starszy ode mnie. Podpisałam kontrakt psychoterapeutyczny, ale teraz żałuję, że to zrobiłam. Z drugiej strony, niejako zostałam do tego "zmuszona", jestem po próbie samobójczej i po sześciu hospitalizacjach psychiatrycznych, mam tylko maturę, od czasu ukończenia liceum nie mogę sobie NIGDZIE miejsca znaleźć. Zawsze chciałam być muzealnikiem, ale wiem, że to nierealne, że nigdy się nie spełni.

Odnośnik do komentarza

"Ten psychoterapeuta ma na palcu obrączkę. Celowo mnie tym prowokuje."

Obrączka dla większości kobiet to informacja, nie zaczepiaj mnie jako mężczyzny, bo ja już jestem zajęty.

Ty jesteś zadeklarowanym asem i " Oczyma wyobraźni widzę, jak zadaje się ze swoją żoną"- to po co wyobrażasz sobie co oni wyczyniają w sypialni. Jako as jesteś wolna od ciągot seksualnych i widząc innego człowieka nawet na myśl Ci nie przyjdzie, że on ma jakieś zachowania seksualne.

Jeśli jednak, co już po raz drugi w zakładanych wątkach o tym piszesz, że wyobrażasz sobie co oni tam mogą ze sobą robić- to chociażby do tego potrzebna Ci ta psychoterapia byla- że mentalnie żadnym asem nie jesteś i ciekawią Cię zachowania ludzi w tej sferze życia.

Odnośnik do komentarza

A za kogo ty się uważasz co. Twoja sytuacja nie jest wcale taka zła, jakby się komuś mogło wydawać. Ludzie nie mają rąk i nóg, a jakość muszą żyć. Ale za to mają głowę otwartą na ludzi i na ... ekscytujące życie pomimo ich niepełnosprawności. Natomiast ty. Masz ręce, nogi też masz i jeszcze robisz z siebie jakąś męczennicę? Najwidoczniej jeszcze tobie nigdy bieda nie zajrzała w oczy, że tak się perfidnie pieścisz.

Odnośnik do komentarza
Gość pytanieDoKreator

No, toć mówię, że to egocentryczka... Gdyby wyszła poza krąg myśli o samej sobie, o swojej psychice, swoim umyśle, swoich problemach, to by jej wyszło na dobre... ale czy ona byłaby w stanie spojrzeć dalej niż na koniec własnego nosa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...