Skocz do zawartości
Forum

Musze się komuś wygadać o swoich problemach


Gość Anonimowy anonim2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowy anonim2

Cześć nazywam sie ****** i mam 13lat mam wiele problemów m in nie mam przyjaciół ani kolegów nikt mnie nie lubi do tego mam ojca który jest chory psychicznie (schizofrea) nie mogę już z nim wytrzymać mama przez niego już też nie jest taka jak kiedyś... Sam siedzi cały dzień i nic nie robi a ja jak mam ferie to nie mogę nawet pospać do 9:00. Wszystko musze za niego robić sprzątać dom itp. Pali papierosy ale nawet tych spalonych nie wyrzuci po sobie tylko ja to musze zrobić do tego wszystko mi robi na złość moją siostre traktuje troche lepiej najgorsze jest to że co nie powiem to mam kare np. "Ja idę na spacer" on wtedy Nie na TY domnie gówniarzu pomimo tego że mówie normalnie raz wciągnem szkło (roskruszone) nosem i ciołem się ostrzem z temperówki robiłem to w szkole a potem miałem coraz większe problemy nie wiem co robić ale pisanie tego mi pomaga zawsze jak komuś to powiem to robi mi się lżej... o tyle źle że nie mam komu powiedzieć

Odnośnik do komentarza

"o tyle źle że nie mam komu powiedzieć"

Kiedyś pensjonarki pisały pamiętniki a i dojrzali męzczyżni-takie samotne wilki też uprawiali taką formę pisarstwa-pewne dziela literackie są tego dowodem.Umiejętność nazwanie tego co wokól nas, tego co boli, co cieszy, co zachwyca, co dziwi i przelania tego na papier musiala wielu ludziom nieść ulgę.
Może i Ty jej spróbuj.

Wiesz, że wciąganie czegokolwiek nosem to głupota. Twoje ciało to siedziba Twojej duszy.Boli Cię jak tata Cię nie ceni a Ty sam takim zachowaniem, lub próbami cięcia się ostrzem temperówki pokazujesz, że Twoje cialo też nie jest dla Ciebie ważne, bo możesz je w każdej chwili uszkodzić.
Tyle co możesz, co Ty jako dziecko masz wplyw na swoje postępowanie pokaż sam sobie i światu, że Ty się cenisz i jesteś dla siebie bardzo ważny.Czyli jeśli jesteś dla siebie ważny to o siebie dbaj.

1, W kwestii rozwoju intelektualnego- pilnuj swoich ocen. Zastanów się co Cię interesuje i wypożyczaj z biblioteki ksiązki na takie tematy. Dużo czytaj. Ksiązka pozwala zapomnieć o niedogodościach codziennego życia- przenosi nas w świat, ktory chcielibyśmy poznać.
2. Dbaj o swoje ciało. Zapisz się na jakieś zajęcia sportowe. Biegaj, graj na boisku w pilkę, graj w kosza. Może masz niedaleko sekcję karate i możesz się tam zapisać. To bardzo fajny sport- uczy koncentracji, panowania nad swoim cialem, uczy umiejętności stanięcia na przeciw drugiego zawodnika bez strachu, uczy dbałości o mlodszych chodzących wspólnie na zajęcia.

Powinieneś uprawiać jakieś zajęcia ruchowe. Będziesz cieszyl się z rozwoju swojego ciała, będziesz nad nim panowal i powinieneś porzucić głupie myśli o okaleczaniu go. Ciało nasze i intelekt powinny nam służyć dobrze cale nasze życie.

Widzisz, tacie Twojemu jak zdrowie nie dopisuje- jaki to kłopot dla całej Waszej rodziny.Choremu trzeba pomagać, nawet jak jest dla nas bardzo niemily- niestety.
Ale drobne uniki robić, żeby się trochę ustrzec jego frustracji czasem tez trzeba. Kręc się więcej kolo mamy, jak będziesz jej pomocny, to zawrzecie taką niepisaną komitywę i będzie to dla Ciebie taka równowaga psychiczna wobec taty, ktory okazuje Ci jawną niechęć- nie wiadomo co ta choroba w jego mózgu za spustoszenia czyni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...