Skocz do zawartości
Forum

Wizyta u psychologa


Gość Andiezka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andiezka

wkrótce mam wizyte u psychologa na której z pewnych przyczyn być musze i nie mogę zrezygnować. Wizyty polegają na tym,ze to ja mowie a psycholog slucha.Bylam na kilku,brakuje mi już tematow,gubie się bo nie przychodzi mi nic do glowy o czym mogłabym mowic.Przyczyna pojscia poraz pierwszy na wizyte był problem ze stresem w pracy i od tego zaczelam wizyty.

Odnośnik do komentarza

Andiezka, nie wiem, co to za terapia i w jakim nurcie pracuje terapeuta, z usług którego korzystasz. Na terapii nie ma przymusu mówienia. Cisza też ma wartość diagnostyczną i terapeutyczną, o czym wiele osób zapomina. Dlaczego na siłę masz wymyślać temat do rozmów na kolejną sesję z psychologiem? To bez sensu. Idź na to spotkanie bez przygotowania, spontanicznie. Jeśli psycholog zasiądzie i będzie oczekiwał, że zaczniesz swój monolog, zakomunikuj otwarcie, że dzisiaj przychodzisz i nie masz "gotowca" do rozmowy. Po prostu milcz. Jeśli terapeuta nie wypracuje metody, by pomóc Ci rozwiązać problem (bo niesłusznie terapię utożsamia się z rozmową; terapia to NIE TYLKO rozmowa), wówczas zastanów się nad zmianą specjalisty, który powinien podszkolić swój warsztat. A może po prostu nie odpowiada Ci podejście, w którym terapeuta pracuje i wówczas należałoby zmienić nurt?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...