Skocz do zawartości
Forum

Co powoduje strach?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję strach. Wcześniej nieszczególnie przejmowałam się opinią innych osób i nie czułam strachu. Teraz, jakoś od września kiedy poszłam do 1 liceum boję się praktycznie wszystkiego, co jest związane z kontaktem ze społeczeństwem. Strach nasila się do tego stopnia, że nie jestem w stanie odpowiadać na pytania nauczycieli mimo że znam odpowiedź, nie rozmawiam z rówieśnikami i nawet wizja rozmowy z moim rodzeństwem mnie przeraża. Spadł apetyt i ciągle jestem przygnębiona. Co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Zatroszcz się o siebie, tak naprawdę. Nie bądź dla siebie surowym sędzią. Nic nie musi być idealne. Szukaj w życiu piękna, tego co Cię pociąga. Jesteś w trudnym wieku. Hormony wariują, chcesz mieć chłopaka, ciało dojrzewa, chcesz być najpiękniejsza. Pomyśl, co chcesz w życiu uzyskać i zacznij działać. Pamiętaj o odpoczynku także. Inspiruj się i bądź ciekawa świata. Co do tego strachu, to moja definicja: Strach jest gdy doświadczyłeś czegoś złego. Spróbuj ułożyć życie tak, by było Ci na rękę, dbaj o swą wygodę, o przyjemności. Bierz z życia pełnymi garściami zwłaszcza jeśli rodzice dają Ci taką możliwość.
Co do tej wstydliwości w szkole to wyobraź sobie, że masz teraz 25lat. Czy ktokolwiek, Ty i Twoja klasa przejmują się tym, co było? Nie bój się popełniać błędów i wtop, to część życia, zaakceptuj je nieidealnym. Nie martw się i rób co chcesz, bo itak wszyscy o tym zapomną, a rozmowa to nie wstyd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...