Skocz do zawartości
Forum

Reakcja


Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest to, że jak ktoś mi powie coś w stylu "Mogłaś zrobić to lepiej", nie umiem się odezwać a już tym bardziej nie umiem się odezwać jak ktoś mi to mówi z pretensjami i myśli, że ja od razu zrobię wszystko tak jak mają inni wizję. Też jeszcze mam problem taki, że nie bardzo umiem pracować w grupie, mam podejrzenia dlaczego tak jest i to tkwi we mnie. Najbardziej w tym wszystkim przeszkadza mi to, że nie ma komunikacji i są momenty, że to ja muszę wszystko zorganizować bo reszta ma to głęboko w poważaniu a potem jak zrobię tak jak uważam, że będzie najlepiej to mają pretensje do mnie, że jest źle po całości. Jakie są sposoby, które mogłabym wykorzystać aby być bardziej śmiała pod względem odzywania się i mówienia własnego zdania?

Odnośnik do komentarza

Zdolność do pracy w grupie mają głównie osoby mające młodsze rodzeństwo. Lecz najważniejsze jest jednak co innego. To, z kim pracujesz w grupie i czy jest on czlowiekiem na poziomie. Być może osoby z Twojej grupy to nie jest szczyt intelektualności i taktu. Spróbuj podejmować się takich zadań w grupie z nimi, by się nie czepiali. Pytaj, żeby później nie mieli pretensji.

Odnośnik do komentarza

Zachowania, o jakich wspomniałaś, są charakterystyczne dla osób z niską samooceną. Źle znosisz krytykę, nie potrafisz asertywnie bronić własnego zdania, pozwalasz, by inni Cię wykorzystali, np. podczas pracy grupowej, a potem oskarżali o uchybienia w tej pracy itp. Odsyłam Cię do artykułu: Jak podnieść poczucie własnej wartości, w którym znajdziesz niektóre ćwiczenia do wykorzystania w pracy nad sobą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...