Skocz do zawartości
Forum

Co oznaczają zaburzenia zachowania?


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , zauważyłam iż od pewnego czasu dziwnię się zachowuję , mam 13 lat , zdarzają mi się takie sytuacje że nie wiem dlaczego ,oczy zapełniają mi się łzami z niewiadomych przyczyn ,mniej jem,pare mieśięcy temu żyłam słodyczmi , a teraz.. odmawiam , coraz mniej się uśmiecham , mniej się angażuję w to co robię ( nauka , zainteresowania) nie lubię wychodzić gdzieś do ludzi(mam przyjaciół ale nie chcę ''nowych''),siedzę cały czas w domu. nie wiem co robić. Dziękuję. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Od jakiego czasu obserwujesz u siebie zachowania, które opisałaś? Zauważ, że masz 13 lat, czyli jesteś w wieku dojrzewania. W Twoim organizmie panuje teraz hormonalny chaos, dlatego niektóre reakcje, jak np. płaczliwość, mogą wynikać właśnie z owych zmian organizmu. Czy objawy, o jakich napisałaś, utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie? Brak apetytu, przygnębienie, utrata motywacji i zainteresowań, unikanie ludzi mogą wskazywać na obniżenie nastroju, a nawet depresję. Pytanie jednak, czy zmiany są na tyle dotkliwe i tak uciążliwe, że nie możesz sobie z nimi poradzić, co wyraźnie pogarsza Twoje funkcjonowanie, czy jednak wahania nastroju są tylko chwilowe i przechodzą. Jeśli ta druga opcja, to podejrzewam, że ma to związek z dojrzewaniem. Jeśli jednak obawiasz się czegoś i chciałabyś z kimś porozmawiać w cztery oczy, zachęcam do wizyty u psychologa, chociażby w szkole. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...