Skocz do zawartości
Forum

Introwertyzm u kobiet


Gość Kreator

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem introwertyczką i powiem szczerze, że jeżeli chodzi o naukę, jest to błogosławieństwo, ale jeżeli chodzi o życie towarzyskie, to jest to przekleństwo. Podobno introwertyzm jest rzadki u kobiet. Kobiety są raczej ekstrawertyczne. Nie mogę się odnaleźć ani w męskim, ani w żeńskim towarzystwie, właśnie z powodu mojej introwertyczności. W męskim towarzystwie nie mogę być na równi z kolegami, mam łatkę "tej jedynej w męskim towarzystwie", a w żeńskim też się nie odnajduję, bo drażnią mnie te damskie rozmowy o niczym i jestem raczej odrzucana jako buntowniczka, renegatka. Nie chcę się jednak alienować od towarzystwa. Macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

"W męskim towarzystwie nie mogę być na równi z kolegami, mam łatkę "tej jedynej w męskim towarzystwie","

To chyba bardzo dobrze, czyli jesteś jakoś wyróżniona. W czym problem? Ta jedyna, to ta która ma wspólny język z kolegami, rozumie ich pasje zainteresowania, jest dzięki temu tolerowana przez męski świat, bo po prostu konie można z nią kraść. Nie stroi fochów, nie martwi się, że makijaż jej się rozpuści tylko idzie na wyprawę w góry, wie, że właśnie w kosmosie dzieje się coś ,co można za naszego życia oglądać tylko raz i to za parę dni, omawia z chłopakami ostatni mecz, a wspólny projekt rozwiązuje rzetelnie i szybko nie wymigując się "złym samopoczuciem". Ideał po prostu nie dziewczyna.

Odnośnik do komentarza

Introwertyzm i ekstrawertyzm jest tak samo rozpowszechniony wśród każdej z płci. Nie jest wcale tak, jak napisałaś, że niby wśród kobiet jest więcej ekstrawertyczek. Wiele jest też typów pośrednich - ambiwertyków, którzy mają trochę z introwertyków, a trochę z ekstrawertyków.

Nie widzę, w czym problem. Skoro odnajdujesz dobry kontakt z mężczyznami, to tylko się cieszyć i dbać o te relacje. Podejrzewam, że jesteś osobą konkretną, logiczną, bardziej racjonalną niż emocjonalną, dlatego być może łatwiej Ci rozmawiać z mężczyznami, którzy jawią się jako bardziej pragmatyczni niż kobiety. Pamiętaj, że twój introwertyzm nie jest żadną patologią. To normalna cecha osobowości. Z tym nie trzeba walczyć. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...