Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę mieć nerwicę histeryczną?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego, że mam 15 lat Z tego co wyczytałam mam nerwicę histeryczną. Większość osób z mojego otoczenia ciągle mi powtarza, żebym wydoroślała bo ciągle się śmieje. Nie panuje nad tym. Nawet jeśli bardzo chcę. Stąd moje pytanie czy mogę sama bez rodziców iść do psychologa/uczestniczyć w terapii/przyjmować leki. Jeśli nie czy pedagog szkolny również mi pomoże? Jak zacząć z nim taką rozmowę. Bardzo mi na tym zależy gdyż przez te objawy prawie straciłam przyjaciółkę. Proszę o szybką odp.

Odnośnik do komentarza

Niestety, w wieku 15 lat nie możesz uczęszczać na terapię/brać leków bez zgody opiekunów. Pedagog szkolny to dobry start - porozmawia z tobą, udzieli wsparcia i popracuje z tobą nad problemem, ale jeżeli cierpisz na nerwicę to najlepiej udać się do specjalisty. Dlatego jeżeli czujesz taką potrzebę - porozmawiaj ze swoimi rodzicami, albo z jakąś zaufaną osobą dorosłą, bo takie problemy nie znikną z dnia na dzień. :/

Jeżeli chodzi o przyjaciółkę, to na twoim miejscu wyżaliłabym się jej aby mogła zrozumieć skąd się bierze twoje zachowanie i jak źle się z tym czujesz.

Odnośnik do komentarza

Niestety, w wieku 15 lat nie możesz samodzielne decydować o sobie w kwestiach leczenia, terapii itd. Konieczna jest zgoda rodziców. Możesz jednak skorzystać ze wsparcia pedagoga w szkole. Jeśli zależy Ci na rzetelnej diagnozie, proponowałabym szczerze porozmawiać z mamą i/lub tatą i poprosić ich o to, by udali się razem z Tobą do specjalisty. Przez Internet nie można stwierdzić, czy masz nerwicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...