Skocz do zawartości
Forum

Czy mam problem z anoreksją?


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 16 lat, a mój problem związany jest z anoreksją. Sądziłam, że mam nad wszystkim kontrolę, ale jednak nie... Mój wzrost wynosi 173 cm, waga na chwilę obecną wynosi 42kg, a ja cały czas uważam, że źle wyglądam - mam za gruby brzuch, łydki, twarz - przez co staram się sporo ćwiczyć. Jadałam dość mało, jednak ostatnio postanowiłam, że powoli zacznę normalnie się dożywiać. Jednak kiedy tak robię, chwilę później jestem na siebie wściekła, chcę zapaść się pod ziemię i żałuję, że zjadłam

Odnośnik do komentarza

Nauczyłaś się myśleć, że jesteś za gruba, więc teraz naucz się myśleć, że jesteś za chuda.
Popatrz na swoje wystające kości i myśl o tym, że żaden chłopak nie będzie chciał samych kości, obciągniętych tylko skórą.
Spójrz na swoją cerę, może jeszcze jest w miarę, ale i tak szybko będzie się starzała. rysy się wyostrzą, zrobisz się brzydka.
Stracisz miesiączkę, przestaniesz być kobietą...
I będziesz chora..

Wszystko jest w twojej głowie, jak nie nauczysz się myśleć po nowemu, to będzie coraz gorzej.
Wiem, to ogromnie trudne zmienić myślenie, ale jeśli chcesz normalnie żyć, to musisz to zrobić.
Jak będziesz sobie regularnie obrzydzała te chudości, to z czasem sama zaczniesz wierzyć, że jednak warto jeść i być zdrową.
Ale początki nie będą łatwe, ne zrażaj się tym. Ciągle sobie powtarzaj, w końcu to zaakceptujesz.

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy, które według kryteriów diagnostycznych ICD-10, mogą świadczyć o rozwoju anoreksji to:
- zbyt niskie BMI (wskaźnik masy ciała),
- zachowanie mające na celu zachowanie niskiej masy ciała, np. ograniczone porcje pożywienia, ćwiczenia fizyczne,
- zaburzony obraz własnego ciała i obawa przed przytyciem.
Przez Internet nie da się postawić diagnozy, niemniej jednak uważam, że objawy są dość sugestywne, więc radziłabym skorzystać z pomocy psychologa diagnosty i terapeuty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...