Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem jaka chcę być


Gość Bindking

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bindking

A w sumie wiem, ale po prostu boję się takiej zmiany. Jestem dziewczyną, mam 16 lat rocznikowo 17, jestem w pierwszej klasie technikum. Zacznę od tego że chodzi o wygląd. Obecnie mój styl jest dziewczęcy, kobiecy, mam długie włosy, chodzę na wysokich butach,ale chcę to zmienić. Styl który ostatnio mnie bardzo pociąga to tomboy (jeżeli ktoś by nie wiedział to dziewczyny wyglądające i zachowujące się jak chłopak), ale mam tyle rozkmin na ten temat... Mam naprawdę duże powodzenie u chłopaków, a boję się że jak zetnę włosy i zacznę nosić męskie ciuchy to się zmieni. A no i chcę zrobić kolczyk w nosie. A chodzi o to że jestem hetero , ja nie chcę być z dziewczyną no chyba że która by też wyglądała jak chłopak. Kolejna rozkmina to czy moi rodzice to zaakceptują? Oni nie chcą bym tak wyglądała i jeszcze kolejna to to czy znajdę z takim wyglądem chłopaka no i jak się będę z tym czuła bo to tak jakby facet z facetem (chociaż jestem dziewczyną) . Ale do rzeczy. Za.jebiście podoba mi się ten styl i strasznie chcę tak wyglądać , ale po prostu się boje tego wszystkiego. I panicznie boję się ściąć włosy. Dużo dziewczyn które są tomboyami mówią że też miały ten dylemat , ale nie żałują że ścięły , ale sama nie wiem. Proszę pomóżcie bo chcę w końcu dojść do ładu i składu sama ze sobą.

Odnośnik do komentarza

Kolczyk w nosie? Dla mnie to obrzydliwe. Jak będziesz wycierała nos?
Masz duże powodzenie, a "chłopczyce" zwykle mniejsze. Zaakceptujesz tą zmianę?
Znudził cię twój styl, to się zmień, ale nie rób od razu drastycznych zmian, byś nie wyglądała śmiesznie.
Może najpierw spodnie i buty na płaskim obcasie?
Włosy też możesz obciąć, odrosną.

Odnośnik do komentarza

Taka radykalna zmiana wyglądu jest często odbierana jako bunt. Przeciw czemu chcialabyś się zbuntować, co w codzienności Ci uwiera, co byś światu chciała zademonstrować zupełną zmianą wizerunku?

Jako kobieta w stylu dziewczęcym tak bardzo się sobie nie podobasz? Wydaje Ci się, że świat widzi Cię jako osobę zbyt uległą i grzeczną, takie dziecko mamusi i tatusia?

Wydaje mi się, że niejedna kobieca kobieta zaskakuje bardzo świat, bo jest niezłomna, bo jest rzeczowa, bo twardo dązy do celu, bo ma ustalone poglądy na ważne życiowe sprawy. I jest to takie fajne zaskoczenie, że wydaje się takim słodziaczkiem, który jeszcze nie obrósł w piórka a tu w środku taka dojrzala osoba.

Jak patrze na te tomboye to się zastanawiam czemu te dziewczęta swoim strojem próbują się jakby przeciwstawiać własnej płci, czy chcą pokazać światu ze jak potrzeba to są aroganckie, agresywne?

Kolczyki czy to w nosie czy w ustach, na języku , tatuaże to już wg mnie zupelnie nie wchodzą w grę, bo uważam , że jest to trwałe oszpecanie swojego ciała, które choć moje i niby mogę z nim robić co chcę, jak niektórzy uważają, to jest mi dane po to abym o nie dbala (a nie niszczyla, czy okaleczała) i szanowała, bo musi mi służyć całe życie. I dziwne mi się wydaje, że jeszcze niedawno dziewczyna plakała z powodu piegów lub krosty na nosie a niedługo potem leci i daje sobie w twarz coś wkuwać lub tatuować jakiś element ciala.

Dodatkowo wydaje mi się, że w taki styl tomboya (zauważylam, że jesli jest z makijażem to takim ordynarnym i ostrym), jesli sie im podoba, to powinny iść dziewczyny o urodzie raczej przeciętnej, żeby nie powiedzić nieurodziwe. Ten styl jest tak agresywny i tak maskujący, że trudno ocenić w nim urodę dziewczyny. Czyli ta, która czuje sie brzydka, świetnie schowa swój brak urody pod nim i powinna czuć sie zadowolona, bo chodzi po świecie tak troche jak w czapce niewidce.

Odnośnik do komentarza

Bindking, po pierwsze zadaj sobie pytanie, czy styl tomboy to nie jest tylko chwilowa fascynacja, bo taki styl teraz jest modny? Zmiany w stylu ubierania się i wyglądzie powinny korespondować z tym, co sama o sobie myślisz, co chcesz sobą powiedzieć. Jeśli ma to być tylko zmiana, bo to jest modne, to daruj sobie. Tomboy to takie jakby ucieleśnienie kompleksu Diany. Kobiety, które nie akceptują swojej płci, mają problemy z tożsamością płciową, mogą uciekać właśnie w tego typu stylizacje. Zastanów się, jak jest z tym u Ciebie - czy akceptujesz się, czy akceptujesz swoje ciało, swoją seksualność? Czemu miałaby służyć ewentualna zmiana w "chłopczycę"?

Odnośnik do komentarza
Gość rozmarynka89

Moim zdaniem jeszzcze nie ``dojrzalas`` do takiej decyzji poczekaj chwile strach przeminie bedziesz pewniejsza siebie .I powoli wszystko wiesz , badz soba a powoli zmieniaj siebie w srodku pozniej za zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...