Skocz do zawartości
Forum

Czy podczas rozmowy z lekarzem psychiatrą konieczna jest obecność osoby dorosłej?


Gość i...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałam zapytać czy jeżeli już umówie się do lekarza psychiatry i przyjadę z rodzicem (ponieważ mam 16 lat) to czy konieczna jest jego obecność przy rozmowie z lekarzem? Nie chciałabym opowiadać o swoich odczuciach i nastroju przy rodzicu.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Parafrazując Twoje słowa można powiedzieć, że nie będziesz wstanie się otworzyć i powiedzieć o tym co naprawdę Cię boli, ewentualnie nie powiesz całej prawdy, co skutecznie utrudnia udzielenie pomocy. Rodzic jako twój prawny opiekun ma prawo do wglądu w historię choroby, diagnozę, może poznać Twojego aktualny stan psychiczny, natomiast nie ma prawa wymuszać na lekarzu aby ten ujawniał szczegóły waszej rozmowy. Lekarz jest zobowiązany utrzymać tajemnicę zawodową.
Ze swojej strony mogę dodać, że jeśli problem, z którym się zmagasz nie jest znaczącym zaburzeniem, to sugeruję skontaktować się na początek z poradnią pedagogiczno-psychologiczną, psychologiem szkolnym, bądź umówić się do psychologa/psychoterapeuty prywatnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...