Skocz do zawartości
Forum

Jestem DDD , mam problemy z emocjami - terapia


Gość moniqqe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,
Potrzebuje pomocy. Parę miesięcy temu odkryłam , że jestem DDD - dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej. Miałam trudne dzieciństwo z niekochajacym ojcem, która stosował przemoc. Mam problemy w związkach : jestem zaborcza , kocham za bardzo osoby chłodne , natomiast gdy ktoś jest dla mnie dobry to się wycofuje z relacji. Do tego średnio radzę sobie z emocjami. Ciężko z tym żyć. Postanowiłam szukać pomocy. Mieszkam z przyjaciółką , która jest psychologiem. Tzn. 3 lata uczyła się na uniwersytecie w Mińsku (jest Bialorusinka) , 2 lata w Opolu (magisterskie) . Studia psychologiczne kończyła rok temu , po czym robiła jakiś staż przez ten czas . Zaproponowała mi , że będzie robiła mi minimum raz w tygodniu sesje terapeutyczne. Wstępnie się zgodziłam. Miakam też rozmowy wstępne gdzie stwierdziła , że moje decyzję biorą się z mojej niespełnionej miłości do ojca. Powiem szczerze , że zaczęłam w to wierzyć. Moje pytanie - czy taka terapia z przyjaciółką psycholog z niewielkim doświadczeniem, świeżo po studiach może być dla mnie zbawienna , czy lepiej dać sobie spokój i szukać pomocy na zewnątrz. Ta koleżanka jest bardzo ogarnięta, ale też chciałabym sobie pomoc , a nie zaszkodzić. Z góry dziękuję za opinię . Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć-z jednej strony każdy specjalista kiedyś zaczyna swoja praktykę , z drugiej strony wydaje mi się ze do tego żeby dobrze poradzić i pomóc to oprócz wiedzy teoretycznej potrzebne jest również doświadczenie życiowe.
Możesz spróbować rozmawiać z koleżanką i sama odczujesz czy to pomaga czy nie, tylko nie traktuj tego jako prawdy objawionej - zresztą, nie należy tak traktować porad nawet superdoświadczonego specjalisty :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...