Skocz do zawartości
Forum

W śnie wiem że to sen


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pisałam już kiedyś na forum, jednak nigdy nie doczekałam się specjalistycznej odpowiedzi,mam nadzieję że teraz to się zmieni.
Już myślam że wiem co się ze mną dzieje,i że winna jest niedoczynność tarczycy-niestety myliłam się. Kiedy tylko myślałam że znam odpowiedź, zaczęly się sny w których wiedziałam że śnie. Przeraża mnie to za każdym razem,zwłaszcza że najczęściej znajduje się w zamkniętych pokojach i nie mogę z nich wyjść,wiem że to sen, dlatego bardo chce się obudzić,niestety bezskutecznie,kiedy już do tego dochodzi jestem wykończona i nie potrafię normalnie funkcjonować. Raz nawet w takim śnie próbowałam się uspokoić i otworzyć jedne z drzwi ale bezskutecznie. Nie zawsze znajduje się w pokojach ale też w moim rodzinnym domu,mogę dotykać przedmioty,wydaje mi się że czuję zapachy . Boję się że kiedyś się nie obudze i tam zostanę. Czy ktoś może mi doradzić? Czy powinnam brać jakieś leki które mi pomogą?

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że wszystko co widzę w tych snach jest tak realne jak by działo się naprawdę,dopiero po chwili dociera do mnie ze to sen ,najczęściej jak chce wyjść i nie mogę.
Krzycze sama do siebie ,,obudź się,to sen" szarpie się w śnie za włosy,chce zadać sobie ,,ból " żeby się obudzić.
Strasznie się boję,czuje jak strach mnie przechodzi że się już nie obudze albo że nie mogę z tamtad wyjść bo w rzeczywistości umieram . Zawsze jestem tam sama,nigdy nikogo nie widziałam. Czy istnieją jakies tabletki które mogą mi pomóc? Tzn. Żebym mogła śnić normalnie nie wiedząc że śnie?

Odnośnik do komentarza

Od dawna wiadomo, że marzenia senne związane są z rzeczywistym życiem śniącego.
Sny odzwierciedlają lęki i pragnienia. Odgłosy, czy zapachy są także odczuwane podczas snu.
Nie jestem specjalistą od snów, ale pokuszę się o taką hipotezę;
sny, w których nie możesz wydostać się z zamkniętego pomieszczenia mogą sugerować, że masz w życiu problem z którym sobie nie radzisz, który wywołuje u ciebie lęk. Dodatkowo jesteś w tych snach sama, nie ma nikogo, kto mógłby ci pomóc, być może w rzeczywistości także czujesz się samotna, lub uważasz, że nikt nie jest w stanie pomóc ci w problemach.
Przykre jest to, że nie możesz wybudzić się z takiego koszmaru, nawet mając świadomość tego, że śnisz.
Uważam, że powinnaś podjąć terapię u psychologa i starać się zaradzić problemom w realu, uspokoić wewnętrzny lęk, a wtedy może koszmary ustąpią, bo sny wynikają z podświadomości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o moje życie codziennie to nie mam żadnych problemów,mam kochanego męża,dziecko ,spełniam się zawodowo. Nic mnie nie trapi i nic nie gnebi. Wszystko od zawsze zaczyna się w nocy,jak nie koszmary od dziecka to teraz te sny . Nie wiem nawet czy to można nazwać snem,mogę świadomie wykonywać tam każdy ruch ,świadomie działam i wszystko co mówię też jest świadome. Zapisałam się do specjalisty ale czas czekania to trzy miesiące (Berlin ) a ja czuję że się wykańczam. Dziś w nocy w takim śnie specjalnie zaczęłam się modlić ,myślałam że wtedy się obudze,niestety budzę sie tylko wtedy kiedy jestem już tak przerażona że bliska zawału. Czuję się jak w pułapce,nie mam nawet z kim o tym porozmawiać bo wszyscy patrzą na mnie jak na wariatke . Jestem wykończona....

Odnośnik do komentarza

Tabletki ci nie pomogą.
Też uważam, że to twoja podświadomość dobija się do twojego świadomego umysłu licząc na to, że zaczniesz się zastanawiać i coś zrozumiesz, coś zmienisz w swoim życiu.
Sama miałam takie realistyczne sny, często powtarzające się. Też byłam jak w pułapce i się bałam.
Zainteresowałam się tematyką snów, zaczęłam porównywać je do swojego życia i odkryłam, że zbyt się staram dogodzić innym, że zbyt się podporządkowuję, że zależy mi na opinii innych, a nie na swojej.
Powoli zatracałam swoje JA.
Zaczęłam zapisywać sny. Trzeba to robić natychmiast po obudzeniu, bo sny są ulotne i "uciekają" drobiazgi.
Dzięki temu zauważyłam, że sny się zmieniają.
W miarę jak coś więcej zaczęłam rozumieć, to niby było to samo, a jednak zmian na lepsze, było dużo.

Kładąc się spać myśl o tym, by sen pomógł ci zrozumieć problem. Powinny pojawić się inne obrazy, przeanalizuj je.
Potem myśl o tym, byś miała spokojny, pogodny sen.

Odnośnik do komentarza

Miewalem tak że snami od dzieciństwa. Miałem ciągle powracający koszmar w którym orientowałem się że to mi się śni. Z własnego doświadczenia wiem, że jedyną możliwością jest przejęcie kontroli. Zawsze kiedy zaczynałem kontrolować własny sen i robiłem w nim co chciałem, koszmar przedstawiał powracać. Efek taki że zawsze kiedy mi się coś śni, znajduję nieścisłości i się budzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...