Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed flirtowaniem i randkami


Gość Kreator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwadzieścia parę lat, ale....Przeżywam coś dziwnego. Panicznie boję się randek, flirtowania. Jestem kobietą, ale mam męski sposób myślenia, prawdopodobnie przez biologię, ponieważ mam we krwi dużo męskich hormonów, łysieję na "męski" sposób, interesują mnie "męskie" tematy, polityka, historia, wojny, bitwy, dyplomacja, gram w strategiczne gry komputerowe. Ale jeżeli chodzi o tę żeńską część, to...Mam bardzo dużą skłonność do sentymentalizmu, lubię robić teatr. Lubię romantyzm w filmach, książkach. Pojawiło się coś, co, wydawało mi się, nigdy mnie nie będzie dotyczyć. Zainteresowanie randkami, seksem, romansami. Problem w tym, że nie odczuwam pociągu seksualnego, tylko romantyczny. "Czuję" w tych utworach romantyzm, a nie erotyzm. Podobają mi się mężczyźni, ale nie jako obiekty seksualne, raczej jak rzeźby w muzeum. Zastanawia mnie, jak wygląda randka, ale strasznie się tego boję. Nie mogłabym pójść z mężczyzną do łóżka, ale zastanawia mnie, jakby to było przytulić mężczyznę, potrzymać się za ręce. Wiem, że to zabrzmi śmiesznie dla ludzi doświadczonych, ale tak naprawdę jest. A czas płynie. Z jednej strony czuję się z tym komfortowo, bo nie muszę się mierzyć z wieloma problemami, ale z drugiej strony żałuję, że nie przeżyłam żadnego romansu, pierwszej miłości, że niedługo będzie na to za późno, bo przecież w wieku 30 lat ludzie nie przeżywają pierwszych zauroczeń, prawda? Paranoja. Proszę o życzliwe rady.

Odnośnik do komentarza

Jak masz męski sposób myślenia, to czy z kolegami chodzisz na jakieś spotkania, na jakieś pogadanie, na jakieś piwko?
Jak tak, to podobnie musi być ze spotkaniem z jednym kolega , przynajmniej na początku.
Masz dużo zainteresowań, można przecież gadać o tych grach strategicznych, mozna wybrac się do teatru, mozna rozmawiać o polityce. Tylko w tej polityce dobrze byłoby gdybyś się orientowała, rozumiala strategię, ale niekoniecznie w ewentualnym sporze ( rózne zapatrywania na tę sama sprawę) koniecznie chciała udowodnić wyższośc swojego rozumowania.
Faceci to taki najczęściej dziwny gatunek, ze lubią jak laska jest ładna,Fajnie żeby byla zgrabna, powinna być mila i urokliwa, niegłupia a jednak oni czują się świetnie jak wpatruje sie w nich ,jak w obrazek i podziwia ich intelekt (znaczy powinna być nieglupia, aby dostrzegla ten ich intelekt) ale niekoniecznie musi swoim intelektem nadmiernie błyszczeć.
Normalna dziewczyna, tak kieruje spotkaniami, że to ona decyduje jak długo tylko sie spotykamy i wspólnie spędzamy czas na koncercie, w teatrze, w kawiarni, na spacerze, kiedy trzymanie się za raczkę, kiedy pocalunek , kiedy jakieś oblapiania i kiedy coś innego. Facet jak niesmiały to niewiele próbuje, jak bardziej śmialy, to próbuje co rusz, ale raczej uwaznie patrzy jak dziewczyna reaguje na jego posunięcia . Jesli mu sie podoba ,to nie chce jej zbyt nachalnymi zagrywkami spłoszyc.

Jak nie zaczniesz sie spotykac z kolegami to sama nie bedziesz wiedziala jaki typ faceta Ci odpowiada, jakie Twoje zagrywki mrożą facetow , jakie są słabym posunięciem, bo nie wiadomo czy blądzisz czy o droge pytasz.

Powodzenia. Nie da się wszystkiego wydumać, opisac- trzeba to zacząć przeżywać.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem.
Czy randka kojarzy ci się tylko z seksem?
Normalnie randka, to najpierw poznajemy osobę, jak poczujemy coś do siebie, to przytulamy się, trzymamy za rączki....potem jakiś pocałunek...
Seks, w normalnych układach, to jest wynik tego że czujemy pociąg seksualny, bo właśnie to przytulanie i trzymanie za rączkę, zbliżyło nas do siebie.
Nie zaczynamy od seksu, choć dzisiaj często tak bywa,
To bardziej przypomina sport, niż uczucie.

Interesują cię "męskie" tematy.
Czyli nie jesteś typową kurą domową, "matką Polką, " co tylko gary i pieluchy.
Jesteś normalną, współczesną dziewczyną, która interesuje się otaczającym ją światem.
I to takie kobiety osiągają sukces, w wielu dziedzinach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...