Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od leków po śmierci ojca


Gość bum

Rekomendowane odpowiedzi

witam... mam na imie tomek, 17 lat.. wszystko ładnie pięknie.. ale czuje że robi sie ze mną coś nie tak, gdy miałem 13 lat na moich oczach zginął mój ojciec.. długo nie mogłem dojść do siebie.. potem przeprowadzka, nowa szkoła, znajomi.. nieważne.. po prostu od paru miesięcy budze się w nocy i mam ten widok przed oczami... miałem też przez to problemy, bo uzależniłem się od leków... brałem co popadnie, aż moja mama zauważyła i chciała mnie wysłać do 'terapeuty od spraw uzależnień' czy coś takiego.. nie wiem co mam ze sobą robić.. nie dogaduje się ostatnio z dziewczyną.. mam nawet myśli samobójcze.. ale ona próbuje mnie od nich odciągnąć..

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Powinieneś zaufać osobom, którym na Tobie zależy. Jeśli masz problemy nie musisz być z nimi sam. Masz wsparcie, więc możesz znaleźć w sobie siłę, aby pokonać wszystkie te stany. Skorzystaj z pomocy specjalisty, w obecnych czasach to żaden wstyd.

Odnośnik do komentarza

Przeżyłeś bardzo wiele w bardzo młodym wieku, dlatego teraz gdy dojrzewasz te wspomnienia i przykre sytuacje wracają i na nowo Cię ranią. Uzależnienie od leków to poważna sprawa, ponieważ może to zagrażać nie tylko Twojemu zdrowiu ale i życiu. Samobójstwo nie jest żadnym rozwiązaniem. To tylko ucieczka, a kto powiedział, że po śmierci jest lepiej? Myślę, że musisz żyć, dlatego że Twój ojciec na pewno by tego chciał a przede wszystkim dlatego, że Twoja mama przeżyła już jedną tragedię, oszczędź jej drugiej. Martwi się o Ciebie i chce dla Ciebie jak najlepiej. I oczywiście ma rację - powinieneś zgłosić się do poradni i rozpocząć leczenie nie tylko ze względu na uzależnienia ale i ze względu na depresję. Pamiętaj, że jesteś młodym mężczyzną, musisz być silny, ponieważ Twoja mama i Twoja dziewczyna Cię potrzebują!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...