Skocz do zawartości
Forum

Reakcja znajomych na wyznanie choroby


Gość kriokastela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kriokastela

Jak Wasi znajomi zareagowali, gdy powiedzieliście im, że byliście u psychiatry? Mi z początku nie uwierzyli... Aż mi sie głupio zrobiło, bo tak jakby było to dla nich zupelnie nieprawdopodobne i dziwne. Teraz zastanawiam się, czy komukolwiek mówić.

Odnośnik do komentarza
Gość Gruba Mama Nie Je Sama

Jak już decydujesz się powiedzieć komuś, że byłaś u psychiatry, to wyjaśnij czemu, po co ludzie mają się domyślać, nie wiadomo czego, mam wielu znajomych, którzy byli u psychiatry i mówią o tym otwarcie i nie ma żadnego problemu, natomiast na pewno nie warto mówić o tym w pracy.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej mówić tylko najbliższym osobom, rodzicom, partnerowi, przyjaciółce, bo to oni są przy nas i wspierają w trudnych chwilach. Osobom dalszym, czyli np. znajomym, sąsiadom itp. niekoniecznie trzeba mówić. Dla wielu osób wizyta u psychiatry oznacza to, że ktoś jest chory, dziwny, inny i automatycznie odsuwają się od tej osoby. Niektórzy nie rozumieją tego, że psychiatra jest lekarzem i że leczy ludzi którzy po prostu potrzebują wsparcia. Często pewna etykieta zostaje przy osobach, które kiedyś się leczyły, że pani x leczyła się u psychiatry - uważaj na nią. Niestety, ale dla wielu osób to nadal coś dziwnego i niezrozumiałego, dlatego lepiej zwierzyć się tylko najbliższym, zaufanym osobom, aby uniknąć niedopowiedzeń. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...