Skocz do zawartości
Forum

Za bardzo stresuję się pracą


Gość Odetta1991

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Potrzebuję pomocy, bo zwariuję - wciąż stresuję się pracą. Jestem osobą odpowiedzialną i sumienną, nie lubię zostawiać rzeczy na ostatnią chwilę i lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Taki charakter ma dużo plusów względem pracodawcy, ale jednak mnie przysparza sporo problemów w życiu zawodowym. Wciąż za bardzo przejmuję się pracą. Mam stanowisko, gdzie muszę pilnować terminów, a jak o czymś zapomnę pojawiają się problemy, których skutki odczuwam w niedalekim czasie. Dodatkowo pracodawca rozlicza mnie ze wszystkiego, co zrobię, więc jeśli danego dnia mam dużo obowiązków boję się, że o czymś zapomnę.
Każdego dnia wstaję zestresowana i boję się co mnie tego dnia czeka. Zdarza mi się budzić w nocy i rozmyślać co mam tego dnia do zrobienia. Wieczorami odczuwam niepokój o dzień kolejny, czasem stres objawia się bólem brzucha. Boję się, że pracodawca nie będzie zadowolony z mojej pracy i mnie zwolni, a nie mogę sobie teraz pozwolić na bezrobocie. Bliscy pouczają mnie, abym tak się nie przejmowała, bo pracy jest dużo i w razie czego znajdę sobie nową. Wiem że mają rację, ale jakoś nie potrafię sobie odpuścić i odetchnąć.
Dodam jeszcze, że w pracy daję z siebie wszystko i ja to wiem najlepiej, ale pracodawca rozlicza mnie z efektów - nie widzi na codzień mojej pracy i tego co robię. Nie wszystkie czynniki jednak są zależne ode mnie.
Mam już dość ciągłego przejmowania się. Chciałabym wychodząc z pracy zupełnie się odcinać, bo po całym dniu jestem zmęczona, a nawet nie mam jak odpocząć.
Bardzo proszę o jakieś rady, bo naprawdę się wykończę.

Odnośnik do komentarza

Za bardzo tym sie przejmujesz odpusc sobie lubisz swoja prace ? Mozna rowniez rozpisac sobie cos na kartkach lub w notesie aby nie zapomniec natomiast jesli twoja praca bardzo cie stresuje czy nie jestes zadowolona z niej to porostu zwolnij sie lub znajdz inna odnajdz spokoj I wytrwalosc to wszystko zalezy od Ciebie jak sie bedziesz tak stresowac to jeszcze depresji dostaniesz !

Odnośnik do komentarza

Przejawiasz symptomy osobowości anankastycznej, dla której jedną z cech charakterystycznych jest perfekcjonizm. Lubisz mieć wszystko zaplanowane, uporządkowane, nie lubisz nieprzewidzianych "niespodzianek". Ten typ osobowości ma wiele plusów - jesteś skrupulatna, dokładna, rzetelna, ale jednocześnie zbyt wiele od siebie wymagasz i stresujesz się, co może doprowadzić nawet do nerwicy. Zadbaj o siebie, pamiętaj o odpoczynku i o tym, że nie zawsze wszystko da się przewidzieć. W razie potrzeby pomyśl o konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...