Skocz do zawartości
Forum

Miasto czy wieś


Gość Tofii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pisze z duzym problemem. Mieszkam na wsi juz od wielu lat rodzice przeprowadzili sie tu wybudowali dom. Mieli obydwoje prawo jazdy I samochod. Ale niestety nie przewidzieli innych rzeczy. Wszedzie daleko na przystanek mam 2 km szkoly na ogolny 4 km. Lekarza mam jakies 10 km od domu gdzie nie ma wogole komunikacji miejskiej. Chcialam zrobic prawo jazdy no ale niestety nie stac mnie zeby co chwile placic I wydawac na dodatkowe lekcje itp. Dobija mnie to wszystko najlepiej bym zamieszkala w miescie

Odnośnik do komentarza

Tak, to duży problem. Dom pod miastem staje się sypialnią, fajnie może być w weekend, ale nie dla młodych ludzi. Domyślam się, że całe twoje życie tzn. szkoła, praca towarzystwo, związane są z miastem.
Jesteś młoda, rozumiem Cię. Budowa domu na wsi i przeprowadzka była pomysłem twoich rodziców, ty dorosłaś i chcesz żyć inaczej, to zrozumiałe.
Porozmawiaj z rodzicami, może zafundują ci kurs prawa jazdy?
Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale jeśli już pracujesz, wynajmij jakiś pokój w mieście i tam zostań. Gorzej gdy nie masz finansowych perspektyw na mieszkanie, a jeszcze gorzej, jeśli rodzice postanowili uszczęśliwić cię na siłę, planując za ciebie twoją przyszłość, licząc na to, że na zawsze będziesz z nimi mieszkać.
Co ja zrobiłabym w takiej sytuacji?
Wyjechałabym za granicę, znalazła tam pracę i tyrała przez jakiś czas, żeby uzbierać na chociaż małe mieszkanko w mieście w którym chciałabym zamieszkać.

Odnośnik do komentarza

Hej.
Rozumiem Twoją sytuację ponieważ samą mieszkam na wsi (i to takiej, której nawet w mapach Google nie znajdziesz). Chociaż jeśli chodzi o to to jestem z tego raczej zadowolona. Jeśli jednak tak bardzo Ci przeszkadza życie z dala od miasta to powinnaś spróbować się do niego przeprowadzić. Możesz postarać się wynająć jakiś pokój lub mieszkanie w mieście, postarać się o mieszkanie w akademiku lub internacie (wszystko zależy od tego w jakim jesteś wieku i czym się zajmujesz). Tak naprawdę bardzo wiele rzeczy zależy też od ludzi, którzy Cię otaczają. W moim przypadku problem z dotarciem do miasta lub na daleko położony przystanek (też 4km) tak naprawdę rozwiązują różni ludzie, którzy jeśli tylko mogą zawsze mnie tam podwiozą. Może koło Ciebie również mieszka jakaś osoba, która w tych samych godzinach jedzie w tamtą stronę. To może ułatwić życie. Niektóre z moich koleżanek też mieszkających na wsi korzystają z rowerów jako pomocy w dotarciu na przystanek.
Jeśli jednak chcesz mieszkać w mieście to powinnaś poważnie zastanowić się nad przeprowadzką.
P.S. prawa jazdy też nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Dlatego ja po powrocie z Anglii kupiłem sobie po znajomości chatkę na na przedmieściach, żeby potem się nie tułać 120 km do najbliższego sklepu, urzędu lub lekarza.
A tak to tylko pstryk- mój najszybszy dojazd do miasta autkiem - tylko 5 min hehe

Odnośnik do komentarza

Kiedyś mieszkałam na wsi z rodzicami, więc wiem, jak uciążliwy potrafi być problem z dojazdem gdziekolwiek. Na szczęście nie odczuwałam tego tak bardzo, bo mam prawo jazdy. Proponuję rozważyć zapisanie się na kurs prawa jazdy. Na początku będzie trudno ze względu chociażby na dojazd do miasta na lekcje, ale później naprawdę odczujesz ulgę, mogąc siedzieć za kierownicą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...