Skocz do zawartości
Forum

Czy warto odnowić przyjaźń?


Gość markp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Ostatnimi czasy coraz bardziej zaczyna mi brakować mojego przyjaciela, z którym przyjaźń zakończyła się dwa lata temu. Nie było żadnej awantury, problemu ani konfliktu. Przez kilka ostatnich lat przechodziłem bardzo ciężki okres, izolowałem się od świata zewnętrznego, byłem bardzo zamknięty w sobie, jakiekolwiek kontakty z ludźmi przychodziły mi z problemem. Przez ostatni rok zachodzi poprawa, ale wciąż nie jestem jakimś ekstrawertykiem. Kiedy ja tak "zamykałem się w sobie", mój przyjaciel wciąż próbował inicjować ze mną jakiś kontakt, odwiedzał mnie. Ja stawałem się wyobcowany i ciężko było ze mną chociaż porozmawiać, męczyłem się w czyimkolwiek towarzystwie. Przyjaźń skończyła się w dość długim procesie. Zdaję sobie sprawę, że zawaliłem, ale miałem wówczas dość duże problemy i nikomu nie chciałem nawet dać poznać, że coś jest źle. Dzisiaj mam znajomych, ale to wciąż nie jest na takim poziomie jak ja byłem z tamtym przyjacielem. Nasza przyjaźń trwała siedem lat, w sumie to szkoda, by to się zmarnowało. Jesteśmy teraz w dwóch różnych szkołach, ale on mieszka blisko mnie. Stawiam sobie tylko pytanie, czy warto byłoby spróbować odbudować tę więź? Nie ukrywam, że lubię powspominać dawne czasy. Ciężko mi nawiązać rozmowę z kimś, z kim nie rozmawiam na co dzień, ale mógłbym spróbować to zrobić i się z nim spotkać. Wciąż się waham, przede wszystkim boję się rozczarowania. Może powinienem jednak spróbować odnowić tę relację?

Odnośnik do komentarza

markp, Wasza przyjaźń "przygasła", ale nie wypaliła się. Nie zerwaliście kontaktu wskutek jakiejś kłótni czy poróżnienia. Po prostu ze względu na Twoje problemy Wasze spotkania powoli ustały, ale wierzę, że teraz, kiedy masz nieco lepszą kondycję emocjonalną, jest szansa, by wszystko "odbudować", by odświeżyć Waszą relację. Tego Tobie, Wam życzę! Powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...