Skocz do zawartości
Forum

Prawo jazdy


Gość Pitka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kochani pisze do was znowu ale niestety pisze tu na forum gdyz na innym nie dodaja sie moje posty noe wiem czemu. Mam do was pytanie czy jesli codziennie przed egzaminem przez godzine przez tydz bede ćwiczyła rękaw to coś da ? Dodam ze kilka razy oblalam na placu ;( wcale jwszcze z niego nie wyjechalam

Odnośnik do komentarza

Pitka- Polecam Ci bardzo forum "prawojazdy.com". Na tej stronie już nie ma odnośnika, ale wpisz w google frazę: "forum prawojazdy". Musisz tam założyć konto aby pisać. Tutaj na tym forum abczdrowie jest wiele toksycznych ludzi i moderacja nic kompletnie z nimi nie robi, więc rzucają bluzgami i gnębią ludzi z problemami.

Co do prawa jazdy to uwierz nie jesteś sama. Ja sam nie mogę od 2 lat zdać egzaminu pomimo tego, że na jazdach idzie mi zawsze super. I tylko raz jeden udało mi się wyjechać z placu.... ale daleko nie zajechałem bo uwaliłem zaraz obok WORD na parkingu. I też się podłamuje z tego powodu. Najgorsze jest to, że za każdą kolejną porażką człowiek czuje się coraz gorzej, traci wiarę w siebie i ma jeszcze większe nerwy na następnych podejściach.

P.S- Jeszcze raz polecam forum prawojazdy.com

Odnośnik do komentarza

~Pitka
Wiem wiem najgorsze jest to ze ja juz tyle razy oblalam na rękawie a bardzo chcialabym miec prawko

Ja robiłem 2 razy prawo jazdy: na kat A i B (motocykl i samochód). Na nowych i starych zasadach, zdałem przy pierwszym podejściu w obu przypadkach :) .

Umiesz jeździć? To tylko idź i pokaż że umiesz. Nie rób z egzaminu jakiegoś halo. Po prostu - ot kolejna lekcja z nowym "instruktorem" :) .

Co na placu konkretnie oblewasz? Łuk? Jego się robi "na patent".
http://www.ckprawko.pl/wp-content/uploads/2010/02/plac-manewrowy.png
Między słupkiem 1 i 2 (gdy tam masz lusterko) robisz od razu pełny obrót kierownicą (dosłownie obróć o 360 stopni) i auto się zmieści :) .
A górkę, cóż, zaciągnąć ręczny, dać gazu tak jakbyś ruszała normalnie, jak się przód auta uniesie to zwolnij ręczny - i już :) . Plac zaliczony...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Nie kazdy nadaje się na kierowcę czego niektórzy ludzie nie potrafią pojąć!
Prawko, to tylko papier, stwierdzający, że ktos zdał egzamin a potem okazuje, się ze nie tylko, nie ma pojęcia jak zaparkować samochód ale sieje panikę na drodze.
Warto zastanowić się czy ma się predyspozycję do prowadzenia auta.Z mojej obserwacji wynika że jest naprawdę niewielu kierowców, którzy potrafią zachować się na drodze.Cmentarze są pełne ofiar niewiele umiejących a cwaniakujących którzy zabierają zdrowie i życie innym.Bo jak wiadomo,każdy głupi ma szczęście.

Odnośnik do komentarza

~Pitka
Tak tylko ze ja sie czuje dobrze jako prowadzaca auto. Lecz.niestety nie wychodzi mi ten łuk a bardzo mi jest prawo jazdy potrzebne

Pamiętaj że jeśli nie wychodzi tobie jazda na łuku przodem to ten przód musi być bliżej zewnętrznej krawędzi łuku, a jak go zrobisz, to zaparkuj na środku koperty :) .

Nie staraj się jechać szybko, jedź tylko ciągle tą samą prędkością. Najlepiej na tzw "półsprzęgle".

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Troszeczkę temat zaczyna się gubić...

W takim razie masz problem z techniką jazdy czy stresem?

Wielu kursantów twierdzi że to stres iż nie zdają, a w praktyce po prostu brakuje im umiejętności :/ . Kumpel dokładnie tak miał, zwalał winę na egzaminatora, na auto, na wszystko tylko nie siebie. A ja widząc jego egzamin osobiście oblałbym go 20 min wcześniej (na mieście jechałem za nim własnym autem XD).

Na jakich autach zdajecie? Yaris, Swift, Colt?

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Coraz częściej na naszych drogach można spotkać młode kobiety, które siedzą za kółkiem tira, albo autobusu. W Polsce to jeszcze takie zacofanie i pewnie co u poniektórych to zdziwienie jak zobaczą, że laska prowadzi takiego 17 metrowego giganta.

No, a ty co?
Nawet z małym punciakiem, lub jakimś innym pudełeczkiem, którym nawet 12/ letnie dziecko by pojechało to ty jednak po tak długim czasie nauki wciąż nie potrafisz sobie z nim poradzić.

A może powinnaś zastanowić się nad tym, czy w ogóle tobie opłaca się robić to prawko, skoro i tak zawsze oblewasz.
Bo wiesz:)
Ja to sobie pomyślałem tak :)
Co ma ona marnować swój czas i pieniądze na żmudne poprawki to, może lepiej byłoby dla niej rozglądnąć się za jakimś kucykiem + do tego jakiś nie za duży gabarytowo deliżans, żeby konik dał rady pociągnąć:)
I śmigała by jak burza sobie dorożką, że ho ho :-)
A Ty co o tym sądzisz pitko?
Nie lepiej by się to tobie opłaciło?
:P

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś to egzamin teoretyczny na prawo jazdy ważny był przez 6 miesięcy. W tym czasie należało zdać egzamin praktyczny, aby otrzymać uprawnienia do kierowania pojazdem. Kto się nie wyrobił, ten musiał na nowo zaliczać teorie z praktyką włącznie.

Odnośnik do komentarza

~Mordehai i Ciarahy
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś to egzamin teoretyczny na prawo jazdy ważny był przez 6 miesięcy. W tym czasie należało zdać egzamin praktyczny, aby otrzymać uprawnienia do kierowania pojazdem. Kto się nie wyrobił, ten musiał na nowo zaliczać teorie z praktyką włącznie.

No niestety tak nie jest ;) . W praktyce jedynie badania trzeba zrobić od nowa. Ostatnio pisałem z kobietą która miała przerwę między egzaminami rzędu roku...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Niesłychanie dobre wieści dla zdających i zamierzających wybrać się na kurs prawa jazdy.... Oficjalnie przeniesiono wprowadzenie CEPiK 2.0 i związane z tym zmiany dla nowych kierowców (limity prędkości, zielony listek, kurs na płycie poślizgowej, okres próbny) o minimum 2 lata na styczeń 2019r. :)) Także już nie musicie robić na wariata, czasu jest dużo ;)

Bezterminowy ważny egzamin teoretyczny wprowadzono 24 sierpnia 2014r.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...