Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze wzrokiem po paleniu marihuany


Gość Milian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam nietypowy problem, nie wiem czy poważny. Problem ten polega na fazie po marihuanie, gdyż jak zapaliłem 1 raz w poprzednią sobotę, miałem dobrą chilloutową fazę (pociągnąłem 2 big buchy z fify). Ogarnąłem się po 3-4 godzinach. Następny raz zapaliłem w środe, tak samo 2 big buchy z fify, chyba inny towar. Pierw miałem chilloutowo, smialem sie ze wszystkiego, mowilem co widzialem xD pozniej balem sie wszystkiego, np. ze jak ktos mnie widzi to myslalem ze widzi ze jaralem i zaraz zadzwoni po policje. Koledzy ryli mi banie, wkrecali i rozne takie. Bylem obcykany ze wszystkiego praktycznie. Wróciłem do domu, po 5 godzinach. Ogarniałem. Na następny dzień obudziłem się normalnie. Lecz jak wyszedłem na dwór po koleżanke, czekałem na nią na klatce, czytałem smsa. Nagle mialem wszystko rozmazane, malo widzialem, za chwile normalnie i za chwile znow rozmazanie. Chwile pozniej ona wyszla, jak przyszli inni i poszlismy na jedzonko jeszcze nic nie bylo. Ale jak wyszlismy z lokalu, wrocila mi faza z wczoraj. Mialem ją cały dzień. Dzisiaj mam mniejszą ale nie wiem co jest grane, boje sie ze mi to juz nie zejdzie, ze porypalo mi sie cos w bani. Zna ktos dobra odpowiedz na ten problem? A tak propo chodzę do 1 gimnazjum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli problem nie minie, powinieneś się udać po poradę do psychiatry. Mam nadzieję, że dostałeś dobrą nauczkę i już więcej nie przyjdzie Ci do głowy tak głupi pomysł jak palenie. Już wierzysz, że marihuana jest niebezpieczną substancją? Poczytaj sobie także inne wątki na tym forum o skutkach palenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Podzielam zdanie poprzedniczki, musisz jak najszybciej skonsultować się z psychologiem bądź psychiatrą, który zaleci dalsze leczenie. Skutki palenia marihuany mogą być bardzo poważne, często pojawiają się od razu, tak jak w Twoim przypadku, a często dopiero po kilku latach przy regularnym paleniu. Tutaj możecie przeczytać więcej informacji na ten temat:
Skutki palenia marihuany

Odnośnik do komentarza

Witam. 10 dni temu paliłem marihuanę, dość dużo... Zawsze, gdy paliłem, następnego dnia było wszystko ok, dobrze się czułem itd. nie odczuwałem żadnych zmian w swoim zachowaniu (paliłem trawkę tak ok 15 razy w życiu, w odstępach paru tygodni) Tym razem jednak następnego dnia po paleniu, czułem się bardzo dziwnie, tak jakoś miałem dziwny wzrok i do tej pory tak mam. Mija 10 dzień, a ja ciągle dziwnie widzę, tak jakby obraz mi lekko skakał, ale też wszystkie czynności wykonuje normalnie, nie wysypiam się, śpię niby normalnie po 8h dziennie, ale rano wstaje nie wypoczęty taki zniechęcony do wszystkiego, bo denerwuję mnie ten wzrok, który jest taki dziwny, jakbym był na małym haju. Gdzieś słyszałem, że tak bywa jak w organizmie utrzymuję się THC, ale ile to może trwać? Jak długo będzie utrzymywał się ten stan? Też słyszałem, że może coś jest nie tak z receptorami percepcji? Może iść do lekarza, żeby przepisał mi jakiś lek na te zaburzenia receptorów percepcji? Proszę o pomoc. Mam 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Gość Trądzikowy 111

~ernest22
Cześć, miałem, to znaczy dalej borykam się z wyżej opisanym problemem, z tym, że jest coraz lepiej.
Jeśli ktoś znajduje się w podobnej sytuacji, myślę, że mogę trochę pomóc

Chciałem się zapytać, czy lekkie objawy tj.
-niewielka dezorientacja przestrzenna
-dziwny, niewyraźny czy rozmazujący się wzrok
-problemy z koncentracją

mogą (czy muszą) występować w następującej sytuacji:

Mam 18 lat, paliłem trawę kilkanaście razy. Jednak 2 lata temu brałem przez pół roku lek na trądzik - tetralysal. Teraz kontynuuję kurację, jednak stosuję 5-ty miesiąc inny, znany większości forumowiczy - "niebezpieczny" Izotek. Gdy w te wakacje zapaliłem chyba mocno chemiczną trawę, miałem baardzo ciężki wieczór - za mocna faza mnie uderzyła, zrobiłem się blady, wymiotowałem, praktycznie nie mogłem się wysłowić, muzyka i głośne rozmowy były strasznie przytłaczające (błagałem - "ściszcie to" itp.). Po tamtym dniu oczywiście niczego się nie nauczyłem - paliłem potem 3 razy ten sam syf, tylko że w o wiele mniejszych ilościach (fazy już były bardzo znośne).

Czy moje problemy z koncentracją, orientacją przestrzenną i wzrokiem miną, gdy już nie zapalę i skończę brać lek ? Jakie mogą być skutki brania IZOTEKU i palenia zioła...

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ - czytałem artykuły typu : marihuana i izotec, ale chciałem napisać swoją konkretną sytuację. Mam się nie przejmować, czy podjąć jakieś działania?

Odnośnik do komentarza
Gość rastaaaaaaax

Pale 15 lat nic mi nie jest palenie wplywa pozytywnie na wzrok w przypadku jaskry gdyz obniza cisnienie w galkach ocznych nie wiem po co sie te baby wypowiadaja jak nie maja pojecia stycznosci tylko jakies swoje niczym niepoparte teorie spiskowe wytworzone strachem przed nabywaniem prawdziwej wiedzy. Trzeba sie edukowac a nie promowac zacofane stereotypy typyyy.

Odnośnik do komentarza

Temat jest o marihaunie a w wklejasz tekst o papierosach. Można palić czystą marię z lufki a żeby uniknąć chorób płuc można kupić urządzenie (niestety kosztuje 1200zł) do waporyzowania marihuany.

Akurat na wzrok marysia pomaga: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/marihuana-wlasciwosci-lecznicze-przydatne-w-terapii-raka-sm-jaskry_34974.html

a subiektywne wrażenie pogorszenia wzroku to efekt haju, który powoduje dekoncentrację. To jednak mija i nie jest trwałe jeśli ktoś nie ma chorób psychicznych (np przy schizofrenii, której rozwój marihuana przyspiesza u osób, które i tak mają zachorować może być coś takiego jak posiadanie kilku osobowości i jedna osobowość może mieć dobry wzrok i widzieć nawet ostrzej niż przeciętny człowiek a druga ma rozmazany wzrok).

Odnośnik do komentarza
Gość Bioly holender

A wiec tez spotkał mnie ten przypadek. Zapaliłem po 10 latach z tym ze prawdziwa holenderska trawke z koffy shopu przyczym bylo duzo alkocholu.. Problem ze zwrokiem a raczej z traceniem ostrosci wraz z odplywaniem od zeczywistosci pojawil sie dwa dni pozniej i trwal przez 4 tyg. Do dzis nie wiem o co z tym chodzi czemu tak malo przypadkow jest takiej fazy ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...