Skocz do zawartości
Forum

Prawo jazdy, samochód, jazda


Gość Arbuuzik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz czym grozi jazda bez uprawnień?
Pkt 1 - jak cię złapie policja to na dzień dobry masz 500zł mandatu i nie puszczą cię już tym autem. Będziesz musiała zawołać kogoś z prawiekiem aby odebrał wóz, w przeciwnym razie odholują auto na parking policyjny. Jak policjant się uprze to jeszcze ci wstawi sprawę do sądu...
Pkt 2 - jeśli będzie jakakolwiek stłuczka z twoim udziałem, to zawsze będzie to twoja wina niezależnie od okoliczności. Nawet jeśli ktoś oleje światło czerwone i wbije ci się w auto, gdy miałaś światło zielone to i tak będzie twoja wina :( .
Pkt 3 - gdy nie masz prawka, nie działa ubezpieczenie OC. Czyli w przypadku pkt 2 to ty będziesz ponosić koszty związane z wypadkiem i to w pełnym wymiarze. Ubezpieczyciel nie zapłaci za nic. A jeśli ktoś zostałby kaleką to ty byś musiała mu co miesiąc wypłacać rentę z własnej kieszeni :( .

Wg mnie - nie opłaca się...

Mówisz że oblewasz. Na czym? Teoria czy praktyka? Jak praktyka to co? Plac czy miasto?

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Nie idz w tą strone,to sie nie opłaca. Przyłoz sie do kursu,postaraj się może bardziej. Trenuj kiedy tylko mozesz i popros kogos o pomoc lub taka "domową" nauke jazdy moze ktos z rodziny? Na pewno w koncu sie uda zdac.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli instruktor mówił że szkoda kasy na egzamin, to Twoje umiejętności są marne, więc zamiast się przyłożyć do nauki chcesz iść na skróty, wiedząc że to karalne i nieodpowiedzialne gdyż możesz komuś krzywdę wyrządzić i to tylko dla tego że wszędzie masz daleko, no to wsiadaj ku.wa na rower, przynajmniej nikogo nim nie zabijesz.

Odnośnik do komentarza

~Arbuuzik
Nawet moj instruktor mowil jak szlam sie z nim zapisywac ze to szkoda kasy i on nie wie po Co my tam idziemy na egzamin

Jeżeli tekst instruktora oznaczał że jeździsz słabo, to na prawdę się przyłóż do nauki, bo auto to nie zabawka. Ten około jednotonowy stalowy kloc, rozpędzony do kilkudziesięciu km/h potrafi zrobić niezłe kuku :/ .
Choć można to też inaczej zinterpretować. Że egzamin to tylko formalność (wg niego).
Rozważ też zmianę instruktora. Gdyż pojedyncze godziny jazdy możesz sobie dokupić gdzie chcesz.

Tak czy tak. Nie jeździj bez prawka.
Co do skuterów i rowerów. Tak, można jeździć na dowód, ale tylko gdy ukończyło się 18 lat przed wejściem w życie ustawy. Dla skuterów data ustawy to 19 stycznia 2013r (potem wymagane jest prawo jazdy kat AM), dla rowerów jeszcze nie są wymagane dodatkowe uprawnienia.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

A tam skutery. Powinni już dawno zrobić porządek z tą całą gówniarzerią na tych śmiesznych perkawkach. Cholernie irytujący, a za razem śmieszny jest sam fakt, że takim skuterkiem, zapierniczają małe dzieci, które nawet nie znają się na znakach drogowych. Nie raz z ciekawości jechałem sobie za takim dzieciakiem na skuterku i widziałem jak wymuszał pierwszeństwo w miejscu, w którym nie powinien tego robić i jeszcze groził kierowcy, który na niego trąbił. Zauważyłem również, że skutery lecą więcej niż te 50 km na godzinę, a przecież to już jest nie zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza

~Mordehai i Ciarahy
A tam skutery. Powinni już dawno zrobić porządek z tą całą gówniarzerią na tych śmiesznych perkawkach. Cholernie irytujący, a za razem śmieszny jest sam fakt, że takim skuterkiem, zapierniczają małe dzieci, które nawet nie znają się na znakach drogowych. Nie raz z ciekawości jechałem sobie za takim dzieciakiem na skuterku i widziałem jak wymuszał pierwszeństwo w miejscu, w którym nie powinien tego robić i jeszcze groził kierowcy, który na niego trąbił. Zauważyłem również, że skutery lecą więcej niż te 50 km na godzinę, a przecież to już jest nie zgodne z prawem.

Z tym, że te dzieciaki kiedyś obowiązywała karta motorowerowa a dziś prawo jazdy AM. Więc coś tam muszą znać. Statystka policyjna jednak wskazuje że motorowerzyści są jedną z najbardziej bezpiecznych grup kierowców.
http://www.scigacz.pl/Wypadki,motocyklowe,2009,koszmarne,statystyki,12285.html
Ta jest nieco stara bo z 2009 roku.

Niestety wprowadzenie prawa jazdy AM znacząco pogorszyło stan rzeczy. Bo wg mnie powinno być jak było, z tym, że egzamin robiłoby się w WORD. To by znacząco poprawiło wiedzę małolatów :) . A tak obowiązek kursu za 900zł jest zaporowy.

Co do tych prędkości - na serio ta różnica między 45 a 55km/h to nie aż tak dużo :) .
Dużo poważniejszym procederem jest rejestrowanie małych motocykli o mocy 10KM jako motorowery.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

No właśnie po przeróbkach takiego skuterka to już nie będzie 45, czy 55 na godzinę tylko ze 100 i to bez prawa jazdy. Pamiętaj jak w przyszłości będziesz widział takiego dzieciaka na skuterku to, jedź za nim swoim autem i go nagrywaj kamerką, a potem przekaz cały materiał z nagrania dla policji. Już on się zajmą takim delikwentem, który jeździ podrasowanym skuterem bez lejców :-)

Odnośnik do komentarza

~Mordehai i Ciarahy
No właśnie po przeróbkach takiego skuterka to już nie będzie 45, czy 55 na godzinę tylko ze 100 i to bez prawa jazdy. Pamiętaj jak w przyszłości będziesz widział takiego dzieciaka na skuterku to, jedź za nim swoim autem i go nagrywaj kamerką, a potem przekaz cały materiał z nagrania dla policji. Już on się zajmą takim delikwentem, który jeździ podrasowanym skuterem bez lejców :-)

Pamiętaj - to jest PL. Jeśli będziesz jechać autem po mieście, gdzie jest dozwolone 50km/h za skuterem jadącym np 80km/h i wyślesz to policji to pierwsze co zrobią to wlepią mandat TOBIE.
Poza tym, to policja jest od łapania, a nie ja. Kolejny temat, że te misiaczki nie potrafią odróżnić motoroweru od motocykla (co tam że na silniku jest wybita pojemność XD). Diagności na przeglądach jak widać też dają odwłoka...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza
Gość jonathan12

Ja pamiętam dokładnie dzień, w którym zdałem prawo jazdy byłem przeszczęśliwy. Niedawno mój syn zdał prawko za 2 razem i teraz szukamy mu samochodu. Na https://podhale24.pl/motoryzacja/artykul/79493/Jak_sprawdzic_historie_samochodu_art_sponsorowany.html czytałem fajny artykuł o tym, że przed zakupem trzeba sprawdzić historię samochodu. Nie wiedziałem, że to tak ważne i że może nieść poważne konsekwencje jeśli tego nie sprawdzimy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...