Skocz do zawartości
Forum

Brak kontroli nad emocjami


Gość namira

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata mieszkam wraz z mężem u jego rodziców co bywa czasem uciążliwe. Musiałam się wyprowadzić z domu dość wcześnie jeszcze przed ślubem ponieważ mój ojciec był alkoholikiem i trudno było z nim żyć pod jednym dachem ( trwało to kilka lat zmarł w Lutym ).Od tych kilku lat mam dziwne napady np. notorycznie mam myśli iż muszę ściskać i skręcać nadgarstki lub też zaciskać mięśnie żuchwy. Od około roku często nie potrafię poradzić sobie z własnymi emocjami krzyczę wybucham złością i agresją z błahych powodów.Jestem studentką i coraz częściej przed sesjami ogarnia mnie paniczny strach że na pewno nie zdam i boję się reakcji mamy i męża i z góry go uprzedzam i przepraszam. Czasem nie mogę zasnąć spokojnie bo chodzą mi po głowie natarczywe myśli że muszę np. zadzwonić do babci i się spytać czy wszystko dobrze bo miałam zły sen W nerwowych sytuacjach zdarzają mi się trudności w przełykaniu . Coraz częściej kręci mi się w głowie , czuje kołatanie i kłucie w sercu szczególnie w bardzo stresujących sytuacjach.Boję się o ty wszystkim powiedzieć mężowi.Nie stać mnie na prywatne wizyty u psychologa dlatego piszę tu i błagam o pomoc czy to może mieć coś wspólnego z nerwicą???Pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza

Jesteś tzw. dorosłym dzieckiem alkoholika. Te traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa mają niestety wpływ na Twoje obecne życie i to najprawdopodobniej to przez nie odczuwasz takie dolegliwości. Postaraj się poszukać psychologa lub grupy wsparcia. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka26 radom

Mocno przeżyłaś pewne sprawy związane z ojcem i również z dzieciństwem przeżyłaś mocno wcale sie Tobie nie dziwie ,że takie występują objawy mysle że to nerwica lękowa oraz bóle somatyczne czyli tzw.kłucie w okolicy serca czy duszenie w gardle wiem z własnego doswiadczenia ze to są niemiłe wręcz bardzo nieprzyjemne rzeczy dolegliwości również ja bedąc w domu od 4 tyg.bo wyszłam ze szpitala z oddziału Nerwic nie jest tam tragicznie jak mi sie wydawało myslałam ze będą tam chore psychicznie osoby jednak myliłam sie po prostu są tam osoby z problemami zaburzenia osobowosci jak sie dowiedziałam rowniez osoby które mają nerwice lęki depresje czy anoreksje bulimie itd.
wiem ze to przykre:( 3 miesiące tam spędziłam podleczyłam sie oczywiscie były przepustki byly osoby z róznych miast wsi .Nie czuje sie moze az tak dobrze nadal przed jakims wyjazdem czy wyjsciem dalekim z domu boli mnie troche brzuch wtedy musze wziąść stoperan gdy czuje ze prawdopodobnie moge miec biegunke czy mdłości non stop z przerwami dłuższymi mysle tak jak i kolezanka powyzej byś poszła do odpowiedniego terapeuty ja w Radomiu od paru tyg chodze do takiego psychoterapeuty który do niedawna w szpitalu tam wlasnie pomagał rozwiązywać problemy ,jak zachować sie w sytuacji lękowej tyle ze wtedy z nim nie miałam zajęc tylko z inna terapeutką ,przydał by Ci sie dobry terapeuta być moze szpital taki własnie lub tez joga sztuka oddychania odpręzenie jest tez w Radomiu oddział Somatyczny lezy sie tam miesiąc i leżą głownie tma osoby starsze w srednim wieku tez z tego co wiem dostaja leki maja psychoterapie codziennie podobno z tych bólów somatycznych mozna wyjsc jeszcze słyszałam o akupunkturze jednak w Radomiu nie ma prywatnie to w warszawie jest to medycyna niekonwencjonalna sama szukam na ten gabinet namiaru medycyna wschodnia trzymaj się mam nadzieję ,dasz rade:)

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz wynikają prawdopodobnie z nerwicy, pojawiają się lęki i tiki nerwowe, a także permanentne poczucie winy i zakładanie, że sobie nie poradzisz oraz obsesyjne myśli, lęki, że może stać się coś złego. Co do syndromu DDA, trzeba by było przeprowadzić szczegółowy wywiad aby mieć pewność. Najlepszym roziwązaniem byłoby gdybys zgłosiła się do psychologa bądź psychiatry. Nie musisz chodzić prywatnie i płacić. Jeśli jesteś studentką, masz ubezpieczenie a więc podlegasz bezpłatnemu korzystaniu ze służby zdrowia a psycholog przyjmuje na fundusz NFZ. Musisz dowiedzieć się gdzie w Twojej okolicy jest najbliższa przychodnia w której przyjmuje psycholog i zapisać się na wizytę. Problemy z łaknienie bądź z żołądkiem w czasie stresujących sytuacji to typowe objawy przy nerwicy. Do tego dochodzą problemy z sercem. Musisz zadbac o swoje zdrowie i rozpocząć terapię. jesteś młodą osobą, masz męża, który Cię kocha, dlatego wiesz, że masz bliskich, dla których musisz walczyć o siebie. Nie poddawaj się. Zapisz się do psychologa i rozpocznij lecznie. Jeśli masz trudności w znalezieniu psychologa, możesz zapytac swojego lekarza rodzinnego aby skierował Cię do placówki gdzie bezpłatnie będziesz mogła skorzystać z porady. Nie musisz się niczego obawiać. Miałaś trudny okres mieszkając w domu i nadszedł czas, aby uporać się z emocjami, które przez te lata gromadziły się w Tobie i zamknąć ten rozdział, skupiając się na budowaniu szczęśliwej przyszłości. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...