Skocz do zawartości
Forum

Pijący mąż a padaczka alkoholowa


Gość lusinda90

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż ma 25 lat i pije juz dosyc długo nawt kilka razy miał padaczke alkoholową ale co jest najgorsze to on nie da sobie tego wytłumaczyć ze to przez alkohol mówi mi zawsze ze to przez nerwy. kiedy chcę z nim porozmawiać o tym to on zmienia temat i nie chce rozmawiać. prosze pomóżcie bo bardzo sie o niego martwię.

Odnośnik do komentarza

Taki wybór nigdy nie przyniesie wymarzonego efektu, poniewaz osoba chora, uzależniona, nawet jakby bardzo chciała wybrąć żonę, zawsze przegra z alkoholem. Najlepszym i chyba jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji, biorąc pod uwagę problem z alkoholem ale i padaczkę alkoholową, będzie leczenie Twojego męża. Ale żeby do tego doszło, on sam musi tego chcieć i sam musi zgłosić się do lekarza, który wykona mu szereg badań i skieruje do psychologa bądź psychiatry. Twój mąż musi wiedzieć, że alkohol i padaczka to bardzo poważny problem i musi zacząć walczyć i o swoje zdrowie i o swoją rodzinę. Staraj się go przekonac, może porozmawiaj z jego kolegami jaka jest sytuacja i że wyciąganie go na imprezy nie jest dobrym pomysłem. Twój mąż musi podjąć leczenie i to jak najszybciej! Możesz także zadzwonić pod poniższe numery telefonów, aby dowiedzieć się szczegółowych porad jak postępować w takiej sytuacji:

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Pomijając padaczkę , przypuszczam , że Twój mąż zaprzecza swemu uzależnieniu od alkoholu. To trudna sytuacja , ponieważ ,gdy chodzi o leczenie musi zdać sobie sprawę ,że jest osobą uzależnioną od alkoholu i chcieć leczyć chorobę alkoholową. Faktycznie , musisz postawić warunek , albo rodzina , albo alkohol. Jeżeli zdecyduje się na leczenie , to w pierwszej kolejności należy zastosować leki . Zrobi to psychiatra. Poszukaj takiego , który leczy farmakologicznie. Można też pomyśleć o psychoterapii i grupie AA. Lecz według mnie trzeba najpierw zadziałać lekami , by zmniejszyć chęć spożywania alkoholu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...