Skocz do zawartości
Forum

Ból mięśni nóg po wypiciu alkoholu


Gość kawutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, martwi mnie ostry, uporczywy, często nie do wytrzymania ból mięśni nóg po wypiciu alkoholu. Zaczyna się zwykle po 2-3 godzinach od spożycia niewielkich ilości (wystarczy 2-3 kieliszki wódki). Dodam, że taka ilość alkoholu nie wpływa na mnie w żaden inny sposób. Ból jest bardzo silny nawet w pozycji leżącej i utrzymuje się około dnia. Czy jest to spowodowane jakąś chorobą lub jest to jakaś nieunikniona dysfunkcja organizmu? A może tak po prostu mam i należy się z tym pogodzić? Czekam pilnie na odpowiedz, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ból mięśni może się pojawiać po nadmiernym spożyciu alkoholu. 2 kieliszki to nie jest duża ilość trunku. Jednak być może Twój organizm źle toleruje nawet najmniejszą ilość etanolu i stąd te bóle. Staraj się unikać picia i przy najbliższej okazji poradzić się lekarza, dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza

w takiej sytuacji najlepiej zrobic podstawowe badania dla pewności, czy nie ma problemów zdrowotnych. Pomimo dobrych wyników najlepiej unikac picia alkoholu. Niektórzy ludzie mają uczulenie na alkohol, a nawet chorują na padaczkę alkoholową, dlatego w trosce o swoje zdrowie powinieneś unikać picia alkoholu, zwłaszcza wódki. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość wytrzymały człowiek

Też miałem parę razy owy problem i ciężko się zastanawiałem nad jego przyczyną, porozmawiałem więc z paroma osobami z rodziny (lekarze bądź osoby zajmujące się medycyną) i wyjaśnili mi że spowodowane jest to głównie 2 czynnikami
1 to wypłukanie Magnezu i potasu z organizmu przez alkohol co powoduje złą prace mięśni
2 to odwodnienie także spowodowane piciem tylko alkoholu na spotkaniach (tudzież imprezach)

Więc najważniejsze rady to by pić dużo innych napojów poza alkoholowymi oraz starać się nie pić kawy(też mocno wypłukuje magnez z organizmu) ale również jeść czekoladę pomidory etc(cokolwiek co jest bogate w ów brakujące składniki)
Dziękuje mam nadzieję że pomoże wam to nie męczyć się już więcej w nocy z powodu tak okropnego bólu że ma się ochotę oderwać własne mięśnie byle by tylko przestało boleć.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to co osoba wyżej powiedziała. Magnez i potas. Wlasnie przydarzyło mi sie to samo (chociaż wypiłam duzo wiecej niż 3kieliszki i nie mam tak za każdym razem), zjadlam 2 banany, popsikalam stopy magnezem w sprayu i przeszło odrazu. Ale masz racje, to alarmujące ze masz tak zawsze po bardzo małej ilości. Moze poprostu masz niedobór witamin i minerałów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ból mięśni nóg pojawia się wskutek wypicia alkoholu, najlepiej ograniczyć jego spożycie. Niemniej jednak warto zrobić badania, by sprawdzić, dlaczego dochodzi do tych dolegliwości bólowych. Czy to rzeczywiście efekt niedoboru minerałów? Ból nóg jest zwykle sygnałem, że nieprawidłowo funkcjonuje układ żylny. Warto zatem zbadać się w kierunku żylaków. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie to brzmi, jak brak magnezu, ale warto też, żebyś wykonał badania na niedobory, bo problem może leżeć nieco głębiej. Ja borykałem się często z bardzo mocnymi skurczami w nogach po wypiciu alkoholu i właśnie tak jak mówicie, leczyłem to produktami z magnezem i potasem. Do tego dużo elektrolitów. Najgorsze było to, że nawet jak skurcz już odpuścił to mięśnie właśnie nadal bolały. A na to to już maść z kasztanowcem powierzchniowo albo harpagon forte max i jazda. Parę godzin i przechodziło. Ale fakt, tu http://bola-miesnie.pl/bol-miesni-nog/ też wyczytałem, że to mogą być problemy krążeniowe...

Odnośnik do komentarza

Witam podpinam sie pod temat. U mnie sprawa wyglada dokładnie tak samo. Tylko ze ja mam ciągły ból plus mrowienie w nogach od 5 miesięcy. Po spożyciu jednej lampki wina czy butelki piwa ból i mrowienie się nasila i utrzymuje się nawet do 3 dni. Później maleje lecz nie ustępuje. Co do witamin i minerałów: codziennie je uzupełniam suplementami - zmian na lepsze niezauważalne

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo od wielu lat. Nawet lampka wina powoduje, że czuję ból mięśni i stawów, a często nawet ból w skroniach. U mnie akurat pojawiło się po zachorowaniu na boreliozę. Moze to zbieg okoliczności, bo teoretycznie często brakuje mi magnezu. Podobno osoby z grupą krwi B często maja niedobór magnezu. Tak więc jeśli mam magnezu mało, a jeszcze wypiję alko i go wypłucze do końca, to możliwy jest ból stawów i mięśni. Do tego mam zawsze niskie ciśnienie, a alkohol je obniża, stąd może występują u mnie bóle głowy.

To moje obserwacje i doszłam do nich drogą dedukcji. Nie radziłam się żadnego lekarza, bo w sumie nie zależy mi na piciu alko. Nauczyłam się odmawiać i nie mam już problemu.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Gość Radek napisał:

Alkohol obniża ciśnienie? Pierwszy raz słyszętakie głupoty. Radzę najpierw się dobrze przygotować zamiast pisać głupoty

A dlaczego uważasz, ze się nie przygotowałam? Mąż z powodu nadciśnienia mierzy 2 razy dziennie ciśnienie. Z jego zapisek wynika, że nie łykając leku, a pijąc 2-3 piwa, ma ciśnienie zaliczające się do zbyt niskiego. Z nadciśnienia nagle staje się niedociśnienie. Nie wiem jak wódka czy wino, ale piwo obniża. Mam na to dowód.

Poza tym cytuję z poradnika zdrowia: " W rzeczywistości, spożycie alkoholu powoduje czasowy spadek ciśnienia o ok. 4mmHg, jednak niestety, po ok. 6 kolejnych godzinach następuje ponowny jego wzrost już nawet o 7 mmHg ".

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Kiedyś się nadziałam w internecie na źródło które twierdziło za jakiś procent populacji inaczej metabolizuje etanol, właśnie kończąc na jakimś kwasie, który się odkłada w mięśniach, albo zmniejsza wydajność napędzania mięśni, co się też kończy większą ilością kwasu mlekowego. Było to dawno temu i źródło nie było strasznie naukowe, ale to jest moja goto wytłumaczenie czemu niektórych bolą mięśnie po piciu a innych wogole

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...