Skocz do zawartości
Forum

Uczucie bycia gorszym od innych


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat i czuję się gorszy od innych. Całe dnie spędzam sam i z nikim nie rozmawiam. Nikt się mną nie interesuje i nikt nie chce ze mną rozmawiać. Kiedy patrzę na innych ludzi to, czuję się przy nich jak idiota. Wszyscy chodzą parami, trzymają się za ręce, przytulają, całują, obdarowują się prezentami, rozmawiają ze sobą, w ogóle nie zwracają na mnie uwagi, nie patrzą na mnie a ja widząc ich czuję się jak odludek. Kiedy patrzę na innych myślę sobie jak inni mają dobrze: mają znajomych, przyjaciół, chłopaków, dziewczyny, mają z kim rozmawiać, są rozchwytywani przez ludzi, chodzą na spacery, na kolacje, odnoszą sukcesy, są zdolni, mają artystyczne zdolności, ciągle z kimś przybywają, mają do kogo zadzwonić i zjeść z kimś obiad a ja nie mam nikogo, wszystko muszę robić sam: sam muszę zrobić sobie jedzenie, potem muszę iść do pracy, potem muszę iść na zakupy, zrobić sobie pranie, wyprasować, posprzątać, pozmywać i wtedy na nic nie mam już siły i idę spać i myślę wtedy, że znowu nic nie zrobiłem, bo jak zwykle nie miałem czasu i że mój dzień był beznadziejny. I kiedy tak sobie to wszystko robię sam, to myślę sobie jakie inni mają wspaniałe życie. Zdaję sobie sprawę, że wszystko wynika to z tego, że nie dostałem od rodziców wystarczająco dużo miłości. Pamiętam, jak moi znajomi dostawali od rodziców wszystko, co chcieli: grali na gitarach i innych instrumentach, mieli inne zdolności, wyjeżdżali za granicę, odnosili sukcesy, a kiedy chciałem o tym porozmawiać o tym z mamą, to powiedziała mi, że nie kupi mi gitary, bo nie będę umiał na niej grać, nie pozwala mi malować, bo nie umiem malować i ma w d%^&* moje problemy, stąd nie mogąc wytrzymać tego uczucia, że wszyscy inni mogą robić to, co chcą wyniosłem się z domu. Mieszkam teraz w Łodzi, znam 4 języki obce, jestem po studiach i dobrze zarabiam. ale i tak nie wiem, co mam zrobić z pieniędzmi, które mam. Nie wiem, co mam zrobić z wolnym czasem, który mam w weekend i w ogóle nie wiem, co mam ze sobą zrobić. Od kilku miesięcy spotykam się z psychologiem, który mówi mi, że nie ma sensu rozdrapywać swojej przeszłości i użalać się nad tym, że nie dostałem czegoś od rodziców i wziąć sobie tą gitarę, której od nich nie dostałem i zacząć po prostu na niej grać, ale myślę sobie, że nie mam ochoty wiecznie robić czegoś samemu, bo życie dla samego siebie jest bez sensu a zagrać na gitarze dla innych i tak nigdy nie będzie okazji, bo w ogóle nie będą chcieli tego słuchać, bo przecież mają swoje życie, swoich przyjaciół, swoich znajomych, swoje mieszkania, swoją filozofię, swoje sukcesy i w ogóle niczego już im do życia nie brakuje i w ogóle mnie nie potrzebują. Czuję się okropnie. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Twój psycholog ma rację. Zobacz kup sobie gitarę, zapisz się na jakieś lekcje, może kogoś poznasz na nich. Piszesz że pracujesz, może zaproś znajomych z pracy do siebie na kolację albo na wspólny wypad do baru. Możesz też znaleźć swoją pasję i zacząć ją realizować, wtedy też poznasz nowych ludzi. Znasz 4 języki, jesteś po studiach, masz dobrze płatną prace to już jest wielki sukces, powiedz mi ile osób ma tak jak ty, doceń to, że masz tyle.

Odnośnik do komentarza

Buli co za komentarz :) W każdym jest coś wartościowego. U jednych jest to talent, u innych wykształcenie a u jeszcze innych czysta dobroć. To tylko przykłady, bo jest bardzo dużo rodzajów zalet i zapewniam Was wszystkich, że każdy jakąś ma, a zazwyczaj jest to więcej niż jedna cecha.

Odnośnik do komentarza

Witam. Myślę,że gdy już znasz swój problem pokonałeś właśnie połowę drogi. Dalsza jej część zależy od Ciebie samego. Nie jestem ekspertem,sama miewam problemy (chyba jak każdy). Nie chcę by to co piszę zabrzmiało jak bełkot psychologa,bo nim nie jestem :) Piszesz,że pracujesz-czyli jak rozumiem masz kontakt z ludźmi,w czym konkretnie tkwi problem? Nie odpowiadają Tobie pod jakimiś względami,czy jesteś po prostu nieśmiały?Zrobiłeś już duży krok idąc do psychologa i dzieląc się z ludźmi swoim problemem na forum-więc nie jest aż tak źle :)
Jeśli chcesz poznać ludzi,nawiązać nowe znajomości, wybierz się na basen,siłownie,lub jakiś kurs :) Jeśli żadna z tych opcji Tobie nie odpowiada,zaloguj się może na jakimś portalu lub czacie żeby nawiązać znajomości. Nie stój bezczynnie-zrób coś.Sytuacja nie ulegnie zmianie dopóki nie wykonasz kolejnego kroku :)
Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...