Skocz do zawartości
Forum

Wada wzroku a psychosomatyka


Gość Patrzałka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrzałka

Witam. Jestem trzydziesto trzy letnią kobietą. Od pewnego czasu zaczęłam mieć poważne problemy ze wzrokiem. Wykonałam szereg badań zalecanych przez okulistę. Wyniki badań były w normie. Badania laryngologiczne i neurologiczne, też są w należytym porządku. Po kolejnej serii badań u okulisty, stwierdził on, że są to najprawdopodobniej problemy psychosomatyczne. Faktycznie mam problemy z "głową" ;) Od ok. 5 lat cierpię na nerwicę natręctw, ale dopiero niedawno zaczęła mi ona dokuczać. Dość mocno się nasiliła i tak naprawdę dopiero teraz zaczełam zwracać na nią uwagę. Polega ona na liczeniu wszystkiego co na około siebie widzę np. okna, szyby, samochody i rączki w meblach. Zdecydowanie gorzej zaczynam widzieć, jak sie denerwuje... Tak się zastanawiam, czy emocje mogą tak mocno oddziaływać na ludzki organizm, że człowiek traci wzrok, słuch itp. Zrozumiałabym gdybym przeżyła jakąś okropną traumę, a ja jestem tylko trochę nerwowa;)

Odnośnik do komentarza

Tak, emocje i zaburzenia o podłożu nerwicowym mogą powodować problemy ze wzrokiem bądź słuchem. Dobrze by bylo, gdybyś umówiła się na wizytę do psychologa bądź psychiatry i popracowała nad nerwicą i nad emocjami. Dzięki terapii, nie tylko objawy nerwicy natręctw mogą się zminimalizować albo nawet całkiem ustąpić, ale też leczenie może wpłynąć korzystnie na całą Ciebie, na Twoje samopoczucie, a więc i wzrok. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...