Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nikomu na mnie nie zależy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i nigdy nie miałam żadnego przyjaciela czy przyjaciółki. Zawsze jak ktoś ze mną rozmawiał to tylko z przymusu lub tylko po to abym mu w czymś pomogła a jak proponowałam im abyśmy gdzieś wyszli to zbywali mnie mówiąc że nie mają czasu. Całe wakacje przesiedziałam w domu z nikim też nie pisałam nawet moje "przyjaciółki" z klasy nie zadzwoniły ani nie napisały SMS z treścią "jak Ci mijają wakacje". Nawet moja rodzina śmieje się ze mnie że pewni zostanę zakonnicą gdyż jak mówią żebym wyszła na imprezę zabawiła się to mówię że nie każdy lubi imprezy oni dobrze wiedzą że nie mam z kim a jednak cały czas mi dogryzają przestali dopiero jak nie wytrzymałam i na grillu gdzie była cała rodzina się rozpłakałam. Kiedyś jeszcze mogłam porozmawiać z moją kuzynką która jest o kilka lat młodsza to do niej wtedy pisałam i nie czułam się jeszcze takim odludkiem lecz w końcu ona sobie znalazła jakiegoś chłopaka i teraz się już w ogóle nie da z nią porozmawiać plus dochodzą do tego żarty całej rodziny że "chłopak który spełniał by wszystkie moje wymagania jeszcze się nie urodził". Wolny czas którego mam dość sporo poświęcam na planach i marzeniach o przyszłości lecz jak każdy człowiek potrzebuję się wygadać i idę do rodziców opowiedzieć co chcę robić w przyszłości gdzie chcę wyjechać lecz wtedy słyszę znaną mi na pamięć głupią regułę "o czym ty myślisz zejdź na ziemię życie to nie bajka" może moi rodzice mają racje ale przez to myślę że jestem głupia bezwartościowa i na pewno tego nie osiągnę. Chciałabym jak każdy mieć przyjaciela który mógł by mnie wspierać a ja jego.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, czasy są takie że ludzie kochają "zwycięzców" którzy "błyszczą". Ty jesteś inna, ty jesteś w cieniu. Nie rzucasz się w oczy. Nie błyszczysz, nie imponujesz więc nikt nie zabiega o twoja uwagę. Jesteś nieśmiała więc nie umiesz sama zabiegać o uwagę innych - stąd cała twoja samotność.

Największy problem to umieć dostrzec ludzi sobie podobnych. Zauważyć ich, ponieważ tylko z takimi ludźmi (samotnymi) ty mogłabyś nawiązać stały kontakt. Tu niestety ci nie podpowiem nic, bo sam się z tym zmagam :/

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Roniiiii, na pewno nie jest tak, że nikomu na Tobie nie zależy. Zobacz, masz wokół siebie bliskich, chociażby rodziców, którym możesz się wygadać. To bardzo dużo. Możliwe, że mama do końca nie rozumie Twoich marzeń, ale na pewno jesteś dla niej ważna. Wiem, że chciałabyś mieć kogoś bliskiego - przyjaciela, przyjaciółkę, ale czekając aż ktoś wyjdzie w inicjatywą, możesz się nie doczekać. Nie zrażaj się, jak ktoś Ci odmówi spotkania albo wyjścia gdzieś. Zaproponuj komuś innemu. Koleżanki z klasy się nie odzywają? Ty się do nich odezwij, zapytaj, jak mijają im wakacje. Głowa do góry i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...