Skocz do zawartości
Forum

Wymyślam sobie własne osobowości


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,
Nie wiem czy temat jest dobrze dobrany, ponieważ nie mam pojęcia jak to nazwać. Nie wiem czy mogą to być zaburzenia osobowości, albo... nie wiem...
Od dziecka wymyślałam sobie różne "osobowości". Dawałam tym osobą imiona, wiek, przygody, cechy i zainteresowania. One były mną i są nimi do teraz. Próbuję już tego nie robić, od jednego wydarzenia. Mam jedną postać, która pracuje w szpitalu i ma ojca, który interesuje się dinozaurami.
Na lekcji biologi kiedyś powiedziałam coś w tym rodzaju, że mój tata jest biologiem, bada różne skamieliny. Taka jednak prawda nie jest. Nie odróżniłam jednej "osobowości" od siebie. Czasem zapominam, która cecha jest moja, a która nie...
Nie wiem jak to nazwać, ale to już się robi niepokojące. Jakby panowały nade mną... Boję się czasem, że znów zrobię coś głupiego. Próbuję to powiedzieć rodzicom, ale wydaję mi się, że mnie nie rozumieją.
Nie wiem co mam zrobić....

Odnośnik do komentarza

Czym innym jest osobowość wieloraka, a czym innym wymyślanie sobie różnych tożsamości, bo nie lubi czy nie akceptuje się swoje własnej. Przez Internet nie można postawić diagnozy. Jeśli jednak czujesz się źle, odczuwasz dyskomfort w związku z tym, że masz kilka "wersji siebie", proponuję skonsultować się ze specjalistą. Warto najpierw porozmawiać z rodzicami. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...