Skocz do zawartości
Forum

Alkoholizm w domu narzeczonego


Gość mmmm1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę w imieniu mojego narzeczonego, jego matka jest alkoholiczka. Narzeczony nic niechce zrobic w stosunku do swojej matki poniewaz boi sie ze ta wyrzuci go z domu a wtedy niebedzie mial gdzie mieszkac. Sytuacja w jego domu jest trudna, mieszka z matka i 12 letnim bratem, ktorego matka nieustanie bije i wyzywa. W domu sa nieustanne awantury, nawet wzywa ona policje na mojego narzeczonego ze awanturuje sie, mimo iz ona jest pod duzy wplywem alkoholu i to ona wyzywa wszystko co sie rusza w domu. Krzyczy ze zrobi wszystko zeby moj narzeczony zgnil w wiezieniu. Libacje alkoholowe w domu sa praktycznie codzinnie, sprowadza do domu "lumpow" z okolicy i pija tanie piwa albo wina. Sprzedaje ona dzialki, ktore dostala w spadku po matce. Sprzadej je za grosze a wszystkie pieniadze przepija, za niedlugo to juz niezostanie zadna dzialka a ztego co wiem to sporo ich bylo. Jesli chodzi o moja osobe to nawet niemoge przyjsc do domu narzeczonego bo jestem... ostatnio krzyczala na ulicy za mna ze jestem ... i ze najchetniej przywalilaby mi siekiera. Ja chcialabym cos z ty zrobic, ta kobieta musi sie leczyc tylko jak ja zmusic do tego i jak to zrobic zeby moj narzeczony nie musial mieszkac " pod mostem"??? Ja niechce stac spokojnie z boku i patrzec jak przepija majatek, niszczy dziecku dziecinstwo w szczegolnosci ze chlopak ma duze problemy w szkole i mimo iz ma 12 lat niepotrafi nawet zbyt dobrze czytac, dziecko jest zaniedbywane z nauka niema mu kto pomoc w lekcjach. Co mam robic?? a raczej co ma robic moj narzeczony???

Odnośnik do komentarza

Życie w takim domu to koszmar. Trudno sobie to wyobrazić. A ile lat ma narzeczony? Być może udałoby mu się usamodzielnić i zaopiekować bratem. Można wystąpić nawet do sądu o ograniczenie praw rodzicielskich i przyznanie jakiejś pomocy materialnej.

Odnośnik do komentarza

W takiej sytuacji, Twój narzeczony powinien wezwać policje kiedy matka będzie mu groziła pod wpływem alkoholu, musi złożyć zeznania, Ty równiez i młodszy brat także. Po miesiącu potwierdzić je i wystosowac pismo do sadu z prośba o przymusowe leczenie matki ze względu na demoralizację i brak opieki nad nieletnim oraz rozbijanie rodziny. W ten sposób, matka narzeczonego trafi pod opiekę specjalistów a przez ten czas zarówno Twoj narzeczony jak i jego brat będa mogli spokojnie odetchnąć. Mozna poprosić o nadzór kuratora i przede wszystkim młodszy brat musi zeznać, że matka go bije. Być może powinien proozmawiac z psychologiem na ten temat, aby te sytuacji nie zaburzyły jego prawidłowego rozwoju. Matka, która wróci z leczenia na pewno zrozumie jak zawiniła i że nie powinna tak robić, dlatego jest szansa na poprawę, ale żeby do tego doszło, musi być wniosek w sadzie i Wasze zeznania. Podaję także numery telefonów pod które możesz zadzwonić i uzyskac szczegółowe informacje jak krok po kroku postępować w takiej sytuacji:

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DORASTAJĄCEJ I DOROSŁEJ
tel. 022 672 52 26
Fundacja Lepszy Świat

DLA DZIECI I NASTOLATKÓW ZANIEDBANYCH, SEKSUALNIE WYKORZYSTYWANYCH
KTÓRYCH RODZICE PIJĄ
tel. 022 827 61 72
Stowarzyszenie OPTA
poniedziałek - piątek w godz. 15.00 - 18.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

FUNDACJA PRZECIWKO PATOLOGIOM
tel. 0800 151 121
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 21.00, sobota - niedziela w godz.
10.00 - 20.00

Pamiętajcie, że nie możecie pozwolić na to, aby Wasze życie tak dalej wyglądało a zwłaszcza życie młodszego brata. Zacznijcie działać jak najszybciej, powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...