Skocz do zawartości
Forum

Transseksualizm a hormony na zmianę płci


Gość Zagubionya

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zagubionya

Od zawsze czułem się inny,nie bawiłem się z chłopcami w przedszkolu ani teraz,w ostatniej klasie podstawówki.Wolałem spokojne zabawy z dziewczynami.Bawiłem się trochę lalkami i kilka razy zakładałem sukienki.Zawsze byłem wrażliwy i w ogóle...ZAWSZE gdy oglądałem filmy identyfikowałem się z postaciami kobiecymi,tak samo podczas czytania książek.Nie umiem określić od kiedy,ale od jakiegoś czasu wyobrażam sobie swoje życie jako dziewczyna,chce takiego życia.Wcześniej kiedy zaczęli podobać mi się chłopcy byłem przerażony.Nie chciałem być homoseksualistą!Przerażało mnie bycie w związku z chłopakiem jednocześnie BĘDĄC chłopakiem.natknąłem się na transseksualizm.Długo się wahałem zanim nieśmiało powiedziałem mamie o części obaw.Powiedziałem prawdę ale nie całą.Mam tylko przyjaciółki,jedną najlepszą kumpelę,mamy wspólny język a w tej przyjaźni zachowuje się często jak dziewczyna.Plotkujemy,gadamy o aktorach i filmach,kiedy idziemy na zakupy np. do księgarni i biorą mnie za dziewczynę(mam delikatne rysy twarzy) choć śmieję się razem z przyjaciółką ciesze się w głębi że ktoś bierze mnie za dziewczynę.Moja mama zaczęła ze mną rozmawiać,powiedziała że zawsze byłem spokojny,wyprzedzałem inteligencją chłopców,miałem w otoczeniu same dobre wzory do naśladowania które były kobietami(sama prawda,ojczym...cóż nie przepadam za nim...) i po prostu to dlatego.Podczas następnej rozmowy spytała czy podobają mi się chłopcy i czy chcę wyjść na miasto jako dziewczyna.Stchórzyłem i zaprzeczyłem.Po tym bardzo się sfrustrowałem,kilka razy kiedy nikogo nie było w domu pomalowałem się kosmetykami,założyłem bransoletki.I choć czułem spełnienie,że chcę się ubrać jeszcze dziewczęco,to jednak myśl...to tylko namiastka...mnie dręczyła.Dzisiaj chcę o wszystkim powiedzieć.Ale czy mój ojczym,babcia,bracia,dziadek i reszta rodziny to zaakceptuje?Moja ulubiona ciotka nie lubi gejów.A co dopiero transseksualistek.(nie słyszałem jej opinii ale to oczywiste...)Boję się odrzucenia,a jednocześnie marze że lekarz zapisze mi hormony,będę się nazywać Nela i będę wieść szczęśliwe życie nastolatki,potem operacja,mąż,dzieci,pies...Marzę o takim życiu!Czas nagli,dojrzewanie niedługo się zacznie...Czy byłaby możliwość żebym zdobył legalnie z mamą hormony choć mam 13 lat?I czy nie zostanę odrzucony przez rodzinę?(opróćz mamy która zawsze mnie rozumiała,podczas tamtej rozmowy powiedziała że bez względu na wszystko będzie mnie kochać i mam robić wszystko aby być szczęśliwym...)Chcę jej teraz powiedzieć,jak tylko zrobi obowiązki,chce powiedzieć już wszystko...Ale jednocześnie się boję.Wspomnę też że na internecie podaje sie za dziewczynę...to silniejsze ode mnie...ale to prawda...jestem dziewczyną...Jeszcze kiedyś się bałem że przyjedzie policja,za to że kłamię...Choć to nie kłamstwo...Mam mętlik w głowie!Pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jesteś za młody, aby można było podawać hormony lub przeprowadzac operacje. Powinienes na pewno porozmawiać z mamą. Myślę, że zrozumie i będzie starała się pomóc. Musicie udac się do lekarza i tam dowiecie się jakie macie możliwości.

Odnośnik do komentarza

Jesteś dziewczyną w ciele chłopaka, ale jeśli czujesz się dziewczyną, chcesz nią być - bądź. Masz za sobą najsilniejsze oparcie - mamę. Porozmawiaj z nią szczerze. Na pewno będzie możliwość podawania hormonów bądź operacji. Jak nie teraz, to za kilka lat - wszystko zależy od decyzji lekarza. Najważniejsze, że wiesz kim jesteś naprawdę, wiesz czego chcesz od życia - to bardzo duzo. Trzymam za Ciebie kciuki, aby udało Ci się zostać Nelą, żeby spełniły się Twoje marzenia i żebyś był szczęśliwy. Nie ważne co pomyslą inni, ważne jest Twoje szczęście i to, żebyś mógł być sobą. Twoja mam Cię wspiera, rodzina też zaakceptuje, dlatego nie rezygnuj z marzeń. Jeśli będziesz potrzebował pomocy, wsparcia i motywacji, możesz skorzystac z porady psychologa. Najważniejsze to być pewnym tego czego się chce i dążyć do tego. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...