Skocz do zawartości
Forum

Czy on jest kobieciarzem?


Gość taksemysle

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taksemysle

Poznałam pół roku temu rozwiedzionego pana w wieku 50 lat- ja mam 47. Rozwiedziony jest od kilkunastu lat. Trochę zaniepokoiło mnie, jak mówił o związkach, w których był przez czas po rozwodzie- był w 6 związkach nim mnie poznał. Boję się, czy po tylu krótkotrwałych związkach- najdłuższy dwuletni on potrafi naprawde sie zaangażować, skoro już ma trochę rozstań za sobą. Co o tym myslicie? Czy wg Was to kobieciarz, jeżeli był tylu związkach i żaden się nie udał plus jeszcze 7 związek, czyli małzeństwo? Czy coś może z nim być nie tak? Mnie tłumaczył, ze po prostu szukał odpowiedniej kobiety, ale każda z nich miała trudne do zaakceptowania wady.

Odnośnik do komentarza
Gość Zodiacspeaking

A któż to może wiedzieć. Opcji jest wiele. Albo to pszczółka z kwiatka na kwiatek, albo truteń z trudnym i wymagającym charakterem, albo po prostu szuka związku idealnego ( no i się naszuka bo miłosne Shangri-La to mrzonka). Ile ludzi, tyle motywów. Nie pozostaje Ci nic innego, jak wyciągnąć wnioski z autopsji.

Odnośnik do komentarza

"Co do charakteru, to zauwazyłam, ze ma trudny- jest obrażalski, po byle kłótni straszy zerwaniem kontaktu itp.Tłumaczy to tym własnie, ze juz się "sparzył" tyle razy na kobietach"

No i sobie sama odpowiedziałaś. Jest obrażalski, przewrażliwiony, przy jakiś trudnościach od razu zrywa znajomość.
Jeśli już u was dochodzi do kłótni, to masz małe szanse na długotrwały związek.

Odnośnik do komentarza

Mnie tłumaczył, ze po prostu szukał odpowiedniej kobiety, ale każda z nich miała trudne do zaakceptowania wady.

Uwielbiam takie tłumaczenia!
A co? On taki krystaliczny i bez wad?
Nie ma ludzi idealnych, podejrzewam, że ten Pan też idealny nie jest. Sztuką nie jest być z człowiekiem idealnym, ideałem, którego obraz sobie sami stworzyliśmy w głowie, ale sztuką jest żyć z człowiekiem nieidealnym i cierpliwie uczyć się akceptować jego niedoskonałości. Pan, o którym mowa, chce mieć kobietę, którą sobie wyobraził, która sprosta wszystkim jego wymaganiom. A kiedy pojawiają się zgrzyty, trudności, nie potrafi rozmawiać, iść na kompromis, dyskutować, wymieniać się poglądami, tylko obraża się i grozi zerwaniem kontaktu. To niedojrzałe...

Odnośnik do komentarza

~taksemysle,wiadomo, że w pewnym wieku znacznie trudniej znaleźć partnera do wspólnego życia, zwłaszcza kobiecie.
Nie znaczy to jednak, że masz trzymać się tych portek za wszelką cenę.
W przypadku pana o którym piszesz, wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że podzielisz los swoich poprzedniczek, niestety. Jednak, nie wszystko przecież od niego zależy, ty też jesteś decyzyjna.
W każdym związku potrzebny jest kompromis. Ten pan, mimo dojrzałego wieku, jak widać o tym nie wie, lub lekceważy ten fakt. Z wygody oraz egoizmu usiłuje naginać warunki do swoich potrzeb.
Cóż można ci doradzić?
Nie angażuj się, żebyś potem nie cierpiała, rozmawiaj z nim, rozkładaj wszelkie spory na czynniki pierwsze, być może cokolwiek mu uświadomisz, choć jeśli do tej pory niczego nie zrozumiał, to raczej marne szanse, że zrozumie teraz.
Możesz także krótko i dosadnie zripostować jego fochy, ale musisz liczyć się z tym, że gdy potraktujesz go ostro, lub lekceważąco, on zwinie się w 5 minut.
Możesz także spróbować go uwieść, ale nie ciepłym obiadkiem i spacerkiem w parku, tylko szaleństwem w alkowie, tajemniczością, "zołzowatością"..he, he
Po to, żeby za tobą latał, pożądał i płakał, gdy ty będziesz miała focha (foch w takich sytuacjach jest wskazany :) w celu owinięcia misia dookoła palca).
Wcale nie żartuję, są kobiety, które właśnie w taki sposób potrafią spacyfikować faceta, ale też nie każdy się do tego nadaje, zarówno ona, jak i on.
Myślę jednak, że jesteś spokojną, ciepłą i refleksyjną kobieta i od partnera oczekujesz podobnych cech.
W tym wypadku raczej nie doczekasz się.
Jeśli spokojne rozmowy nie pomogą, kopnij pana w tyłek, nie czekaj, aż on sam to zrobi (bo zrobi to prędzej, czy później).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...